Zateplování střech zvyšuje životní komfort i prostor

O tom, že je zateplená střecha lepší než nezateplená, snad už nepochybuje nikdo. Důležité je si ještě uvědomit, že není zateplení jako zateplení, a profesionální, dobře odvedená práce, se v tomto řemeslu skutečně projeví. Takže než se pouštět do zateplení svépomocí, raději si najměte odborníky na zateplování střech, kteří vědí, jak na to.

Zateplená střecha je základ

Zateplování střech je počin ekologický i ekonomický současně. Pro nás jako majitele domů to znamená, že ušetříme nemalé prostředky za vytápění, nebo naopak, za chlazení prostor v letních měsících. Izolace střech šikmých nám zase zvětší obytný prostor o podkrovní místnosti. Bez kvalitního zateplení je totiž podkroví téměř neobyvatelné.

Krovy musí být zdravé

Pokud stavíte nový dům, krovy budujete podle projektu domu. U něj jste se rozhodli, jestli budete využívat i podkrovní prostory, nebo ne, a zvolili jste třeba plochou střechu. Krovy jsou u šikmých střech nosnou částí a musí být provedeny odborně nejen na papíře, ale i v reálu. Podobné je to i v případě, kdy rekonstruujete krovy, které dosloužily. Původní nemusely být kvalitní, pochutnal si na nich dřevokazný hmyz nebo houba. Případně měníte tvar střechy. Krov musí odpovídat střešní krytině, zohlednit typ izolace, kterou plánujeme použít (nadkrokevní nebo mezi krokve), a být zdravý. Pokud je napaden škůdci jenom částečně, je nutné jej před provedením izolace ošetřit, případně poškozené části vyměnit.

Střechy na klíč

Hledáte služby „krovy Český Krumlov“? Oslovte Střechy Tomi. Firma nabízí služby v oblasti klempířství, pokrývačství, izolací střech, zateplování střech, stavbu krovů i restaurátorství – tedy kompletní střechy. Nové i rekonstruované. Firma se specializuje jak na ploché, tak na šikmé střechy.

Střecha potřebuje izolaci i kvalitní zateplení

Dobře provedená izolace střech nabízí hydroizolaci, ale současně odvod vlhkosti z vnitřních prostor. Díky tomu je krov i celá budova chráněná před houbami i plísněmi. Současně je nutná dobrá tepelná izolace, která kumuluje teplo v místnosti a zabraňuje jeho neřízenému úniku. Pro vzájemné vyladění těchto vlastností střešního systému nestačí mít v rukou profesionální stavební materiály. Musíte to s nimi i umět do posledního detailu. Proto si rozhodně na zateplení střechy najměte profesionály.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

sixteen − two =