Zvažujete koupi dodávky či užitkového vozu? Nechte si poradit

Užitkové vozy se dávno nepořizují jen pro firemní účely, ale i pro ty soukromé. A jak vybrat takový, který splní všechny vaše potřeby?

V první řadě si ujasněte, co od svého nového užitkového vozu očekáváte, přesně si stanovte jeho funkci. Bude převážet pouze osoby? Nebo spíše zboží? Popřípadě obojí? Důležitým faktorem je i hmotnost přepravovaného nákladu, ať již surovin či lidí. Bude se pohybovat spíše po městě či po dálnicích?

Valník nebo skříň?

Jak často a na jaké vzdálenosti ho budete vytěžovat? Je pro vás klíčovější jeho nosnost nebo vám více záleží na ochraně převáženého zboží? Jiný vůz zkrátka zvolíte, když budete přepravovat uhlí (zřejmě zvolíte valník) a jiný, když vám půjde o převoz citlivé elektroniky (tu doporučujeme převážet v tzv. skříni). Faktorů, které byste při koupi užitkového vozu měli vzít v potaz, není zrovna málo. V každém případě je doporučujeme konzultovat s odborníky.

Technická výbava

Důležitým parametrem při výběru konkrétního modelu je i technická výbava. Rozmyslete si, bez čeho se neobejdete. Dálkové centrální ovládání, tažné zařízení, airbagy, ABS už většinou bývají součástí standardního vybavení. Je ale spousta vychytávek, které si můžete přikoupit. Myslete však i na komfort. Obzvláště při dlouhých jízdách vám třeba jistě přijde vhod pohodlná a dobře nastavitelná sedačka řidiče.

Náklady na provoz

Nezapomeňte ani na veškeré vaše budoucí náklady spojené s provozem vašeho nového užitkového vozidla jako například, na kolik vás vyjdou pravidelné servisní prohlídky. Zjistěte si, jaká je reálná životnost vašeho nového vozu a samozřejmě si spočítejte spotřebu. Obecně platí, že čím častěji budete vůz používat, tím vyšší náklady bude vyžadovat.

Správná volba pro vaše podnikání

A jaký model zvolit? Velmi dobrým poměrem ceny a výkonu disponuje například značka Iveco Daily, která má ve svém portfoliu dodávky, užitkové vozy, furgony, vany, minibusy, pickupy i přívěsy, a to za velmi příznivé ceny. Obraťte se na svého prodejce užitkových vozů.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

one × 3 =