Bez židle se neobejdeme doma ani v práci. Která je ta pravá?

Ne nadarmo se říká, že kdo má židli, bydlí. Přestože se názory na správné zařízení interiéru domova či kanceláře liší, bez židle se neobejdeme. I když se styl našich domovů, kanceláří i vybavení učeben různí, základní součásti vybavení, mezi které mimo jiné patří stůl a židle, jsou stálicemi. Jen škála jejich provedení a designu se v průběhu času rozšiřuje v závislosti na módních trendech.

Jak vybrat tu pravou židli?

Při výběru židle je třeba vycházet zejména z účelu, který bude plnit. Židle k pracovnímu stolu by měla mít jiné parametry než ta jídelní. A specifickou kategorií jsou dětské židle.

Vybíráme kancelářskou židli

Židle k pracovnímu stolu by v první řadě měla být ergonomicky tvarovaná. Jen tak nebudeme v práci trpět. Zároveň je ale vhodné volit tvrdší sedák a opěradlo; pokud se při sezení příliš pohodlně zaboříme, pravděpodobně nás již po hodině či dvou přepadne únava. Při práci či studiu se ale potřebujeme cítit svěží, abychom vše zvládli kvalitně a v co nejkratším čase.

Co by měla splňovat konferenční židle?

Konferenční židle nejčastěji pořizujeme do místností, kde se konají porady. Hojně je využívají i jazykové školy a různá školicí centra. Na rozdíl od kancelářských židlí nejsou u konferenčních židlí žádoucí kolečka a otočný sedák. I ony by ale měly poskytovat správnou oporu zádům.

Dětské židle musí ladit se zařízením pokoje a zajistit komfort

Na dětské židle k psacímu stolu jsou kladeny obdobné požadavky jako na kancelářské. Vzhledem k nedokončenému vývoji páteře je ergonomie obzvláště důležitá. Navíc je vždy třeba zvolit správnou velikost. A nesmíme zapomínat ani design. Ten je pro děti obzvláště důležitý. Bude-li dětská židle dobře zapadat do pokojíčku, a navíc vypadat opravdu cool, učení jim půjde mnohem lépe.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

five + nine =