Čas grilování nastal – pomůžeme vybrat vhodné dřevo

Nastupující léto o sobě dává vědět den ode dne čím dál tím více a zářivé sluníčko nám vykouzlilo radostný úsměv na tváři, který už jen tak nějaký mrak nezažene. Není divu, slunečné počasí a teplé noci nám připomínají, že čas dovolených a zahradního grilování je nedaleko. Konečně bude trochu více času na posezení s našimi blízkými a přáteli. Svěží zeleň a příjemně vlahý vzduch lákají do pergoly, na terasu a do zahrady, abychom si užili nastávající teplé počasí a odpočinuli si při dobrém jídle a pití. Stačí navečer jen projít ulicemi a nasát letní vzduch provoněný vůní pečených špekáčků a grilovaných dobrot. Léto budiž pochváleno! A všechno, co k němu patří.

Dobré dřevo je základ úspěchu

Starosti s pořádáním zahradních oslav jsou veskrze příjemné – nakoupit laskominy k jídlu a pití a sehnat dobré dřevo. Pro grilování je vhodné tvrdé palivové dřevo. Jako ideální lze doporučit buk lesní, který má vysokou výhřevnost a pomalu hoří. Buk charakterizuje velmi nízká popelnatost, výborná výhřevnost a intenzivní plameny. Při hoření dochází pouze k malému úniku jisker.

Palivové dřevo přímo na paletě

palivove-drevo-jablonSháníme-li kvalitní otop, nejlepší variantou je nakoupit rovnané nebo sypané dřevo přímo na paletách. Nejširší nabídku palivového dřeva na území České republiky poskytuje svým zákazníkům Firma Optimtop s.r. o. Nabízí prodej palivového dřeva vhodného na grilování, uzení, ale i na topení v krbech, kamnech a kotlích. Zakoupené zboží rozváží zcela zdarma už od jedné objednané palety. Z bohatého sortimentu si můžeme vybrat z několika variant listnatých či jehličnatých dřevin. Na klobásky čerstvě vytažené z udírny, kde jsme topili voňavou třešní či jabloní, hned tak nezapomeneme. Pro dlouho hořící ohýnek, sálavé plameny a dlouho žhnoucí uhlíky volíme habr, který je nejvýhřevnější dřevinou na topení.

Máme-li všechny suroviny nachystané a přátele pozvané, nezbývá než zapálit oheň a nad chutným steakem s tou pravou letní náladou připít na krásné teplé dny i noci.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

15 + five =