CES 2013

Las Vegas se stane pro mnoho lidí již od příštího týdne poutním místem. Ne že by snad přijela nějaká vzácná celebrita, ale uskuteční se zde jeden z největších a každoročně nejočekávanějších veletrhů spotřební elektroniky na světě. Ano řeč je o CES 2013.

Jako každý rok se výrobci elektroniky snaží představit své novinky veřejnosti, které následně pustí do světa v průběhu roku. Na veletrhu nechybí takové značky jako je Sony, Samsung, Toshiba, Panasonic, Nokia, Sharp, ale vystavovat resp. představovat své novinky budou také značky ZTE, Huawei, HTC a mnoho dalších.

Samsung i9300 Galaxy S III 16GB lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

 

Letošní CES by mohl nést název “Obří”. Proč tento název? Protože jak již víme někteří ces_2013_sony_xperia_zvýrobci představí své modely s největšími obrazovkami. A to neplatí jen u televozorů, ale také u mobilních telefonů. Těšit se můžeme také na televizory v největším 4K rozlišením (UHDTV), které sice už známe, ale výrobci představí nové modely, které snad budou levnější a dostupnější široké veřejnosti.

Současně máme hned několik otázek na které dostaneme odpovědi v průběhu veltrhu. Jedna z otázek zní: Předsdtaví Samsung nástupce slavného telefonu Samsung Galaxy S III s pořadovým číslelm IV? Představí současně i nástupce telefon- tabletu Samsung Galaxy Note II? Již nyní víme, že mobilní divize Sonymobile představí dvě novinky a to Sony Xperia Z a Sony ZL. Oba modely se budou prezentovat 4 jádrovým procesorem, velkým displejem s  FullHD rozlišením a model Xperia ZL se stane zřejmě novou vlajkovou lodí tohoto japonského výrobce.

Již 7 ledna bude mít Sonymobile na CES 2013 tiskovou konferenci, kde novinky představí. Sony si velmi na této tiskové konferenci zakládá a vy se nyní můžete podívat na video a sledovat odpočet.

Stánek Samsung

Jak to tedy vypadá stane se standardem na letošním CES 2013 velký displej s Full HD rozlišením, velká operační paměť RAM a ideálně čtyřjádrový Snapdragon S4.

CES 2013 a Las Vegas nejsou jen televize a telefony, ale také počítače. Jestli pak představí Intel HaswellIntel své procesory s architekturou Haswell? Uvidíme. Notebooky budou lehčí, tenčí a svižnější stejně jako každý rok a Windows 8? Uvidíme jej snad všude kam se rozhlédneme.

Na veletruhu budou přítomni i výrobci součástek a příslušenství. Želízko v ohni by měla mít také společnost Corning, která vyrábí skla pod značkou Gorilla Glass. Měla by představit již jejich 3 generaci, která bude opět odolnější proti poškrábání a rozbití.

ces_2013_corning

O novinkách představených na veletrhu CES 2013 vás budeme informovat na našem informačním portálu vydano.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

3 × five =