Cesta do Ruska: Nezapomenutelný zážitek na celý život

Rusko je jednoznačně překrásná země, ačkoliv nepatří mezi prvotní výběry při plánované dovolené. Možná je to proto, že mnoho lidí ani netuší, co může tato země turistům nabídnout a na co se před cestou do Ruska připravit. Byla by však škoda ignorovat přednosti největší země světa. Rozkládá se na území dvou světadílů – Evropy a Asie.

Pokochejte se pohledem a rozmazlujte své chuťové buňky

Do Ruska se nejsnadněji dostanete letecky. Sice můžete jet také vlakem, ale cena jízdenky je prakticky stejná jako hodnota letenky. Navíc v letadle máte mnohem víc pohodlí a do země se dostanete nesrovnatelně rychleji. Mnohé jistě zaujme i stravování zakládající se na polévkách, rybách, zelenině a skopovém masu. Pochutnat si můžete také na známém boršči, šašlíku či zeleninové soljance. Další dominantou Ruska je nezaměnitelná architektura. Typické zlaté či modré pravoslavné chrámy s cimbuřím nebo opevněná sídla za návštěvu rozhodně stojí.

Poznejte ruskou pohostinnost i kvalitní zábavu

Málokdo to ví, ale Rusové jsou oproti předsudkům velmi milí a pohostinní. Zvláště na vesnicích, kde je život přeci jen od města výrazně odlišný. Velkou výhodou je samozřejmě znalost ruského jazyka. Zajímavá je i místní kultura, jenž se ve světě proslavila především pro ruský balet. Tato země je oblíbená i pro velké nákupní možnosti. V Rusku seženete prakticky všechno. Bez tradiční matrjošky se přeci domů vrátit nemůžete. Za suvenýr se považuje i ruská vodka, kterých tu seženete hned několik druhů.

Do roku 2011 zde bylo pivo považováno za potravinu, ale dnes už je z něj také oblíbený alkohol. Ten zde stojí dokonce mnohem méně než obyčejná voda. Velkou zajímavostí této země je i blízkost k západnímu světu Ameriky. V nejvýchodnějším bodě je Rusko vzdáleno od Ameriky pouhé 4 kilometry.

Na cestu do Ruska se řádně připravte!

Pokud vás Rusko zlákalo k návštěvě, měli byste vědět, že bez platného víza se do země nedostanete. Není to nic složitého ani drahého, ale zahrnuje to spoustu papírování, které musí být bez chybičky. Vízum Rusko poskytuje maximálně na 30 dní. Budete potřebovat samozřejmě cestovní doklady a vyplněný formulář. Zařídit si musíte i turistický voucher a potvrzení o přijetí zahraničního turisty. Je to řada dokumentů, které je nutné mít před cestou již připravené. Samozřejmostí je pak cestovní pojištění. Vízum Rusko poskytuje skrze velvyslanectví Ruské federace v Praze.

Pokud se ale obáváte, že byste nebyli schopní prokousat se složitou administrativou, není problém nechat si všechny dokumenty sehnat a vízum zařídit bez starostí za drobný administrativní poplatek. Ve výsledku vás to vyjde levněji, než kdybyste se o to pokoušeli sami, a bez rizika. Cesta do Ruska za to rozhodně stojí.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

3 × two =