Cestujeme za teplem I.

2-Airbus_A380Hodiny času strávené u počítače, otevřeno deset oken a neustálé překlikávání mezi nimi a ne a ne se rozhodnout. Je lepší písčitá pláž v Řecku, nebo snad oblázková v Chorvatsku? Nebo zkusit letos Španělsko? No ale ani ta Itálie nevypadá špatně. Nějak takhle podobně může vypadat rozhodování o letošní dovolené v nejedné rodině.

Podívejme se na žebříček nejoblíbenějších destinací, kam Češi vyrážejí nejčastěji. Možná vám pomůže v rozhodování, kam letos vyrazit.

Chorvatsko

Bezkonkurenční lídr, dosažitelné za pár hodin autem a to i díky neustále se rozšiřující dálniční síti, průzračné moře, rozmanité pobřeží, spousta ostrovů a ostrůvků. Češi se tam cítí pomalu jako doma. Nepřeberné možnosti ubytování, ať buď v hotelích, apartmánech či v kempech. Nepotřebujete ani pas, je akceptován občanský průkaz.

Itálie Itálie se stává ideálním místem pro dovolené rodin s dětmi. Především severní část, která je dosažitelná autem láká i k návštěvě světoznámých měst oplývajících překrásnou architekturou. Nejznámější letoviska severu jako například Lignano, Bibione nebo Caorle nabízejí bohatý program vyžití i těch nejmenších návštěvníků. Dětská hřiště, aquaparky nebo oblíbené viladomy s bazénem a blízko pláže. Dále nesmíme zapomenout na možnost výletů, na které je Itálie přímo stvořená. Města jako Řím, Neapol či Benátky jsou světoznámými cíli cest. Kdo chce zvolit termín dovolené před, resp. po sezóně, může využít letovisek v Kalábrii, Sicílii nebo Sardinii.Santorini-Luxury-Villa-Aegean-Sea-Greece Řecko V krizi zmítaném Řecku nás čeká pohodová dovolená. Vybrat si můžete z více jak dvaceti míst, které české cestovní kanceláře nabízejí. Zvlášť řecké ostrovy na vás dýchnou svou nezaměnitelnou atmosférou, z taveren se ozývá tradiční řecká hudba, která vás vtáhne do poklidného relaxování u skleničky studeného frapé, či lahodného ouza. Na každém ostrově lze zapůjčit automobil nebo skútr, takže se můžete dostat do míst, kde byste se bez auta jen stěží podívali. Pokud jste sportovně založeni, můžete auto vyměnit za kolo a vychutnávat si romantické projížďky mandarinkovými sady. Ubytovat se v Řecku můžete v jednoduchých apartmánech, které jsou obvykle vybaveny kuchyňkou a sociálním zařízením, ve většině případů i s posezením na venkovní verandě, nebo můžete zvolit menší rodinný hotel s bazénem. Náročnější klienti nepohrdnou ubytováním v luxusních hotelech. Ale kdo si chce v Řecku užít poklidnou atmosféru, zvolí první dvě možnosti.  

 

V tomto článku jsem vzpomněl destinace, kam Češi nejčastěji jezdí za odpočinkem. Pokud se chcete podívat do Turecka, Bulharska, Španělska či Egypta, přečtěte si pokračování.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

six + 8 =