Cestujeme za teplem II

V minulém díle jsme v krátkosti uvedli tři tipy na letošní letní dovolenou. Dnes je na řadu pokračování, v němž uvedeme zbývající čtyři jižní státy, které u Čechů vedou v oblíbenosti jejich letních cest. Jsou jimi Turecko, Egypt, Bulharsko a Španělsko.
Turecko
TureckoZ Turecka se poslední roky stává velmi oblíbená destinace, nárůst českých turistů obléhávajících jejich pláže každoročně roste v řádech procent. Je to zapříčiněno vysokým standardem poskytovaných služeb, především spoustě hotelů zaměřených na pobyt rodin s dětmi, čistému moři, poměrně levným nákupům a v neposlední řadě jisté „neokoukanosti“ prostředí.

Egypt
Egypt nabízí komfort celoroční dovolené. Blankytně modrá obloha je zaručená prakticky v každém ročním období, moře patří v Egyptě k jedněm z nejhezčích. Mimo klasických radovánek mnozí dovolenkáři jezdí do Egypta za jediným účelem a to k takzvanému šnorchlování. Téměř u každého hotelu se vám otevře nádherný mořský svět plný ryb a pestrobarevných korálů. Egypt nejsou jen pláže a Sahara, využít můžete i fakultativních jednodenních nebo vícedenních výletů. Nejznámější pyramidy v Gíze nemusím ani zmiňovat, k nezapomenutelným zážitkům jistě patří i plavba lodí po Nilu. České cestovky lítají na čtyři egyptská letiště (Sharm Al Sheikh, Tabu, Hurghada, Marsu Alam), takže výběr místa je rozsáhlý.Sozopol

 

Bulharsko
Zlaté písky, Slunečné pobřeží, Nessebar, Sozopol. Tohle jsou letoviska důvěrně známá spíše těm starším ročníkům, neboť dovolená v Bulharsku byla oblíbená v době před listopadem 89. Po sametové revoluci se na Bulharsko pozapomnělo. Až v posledních letech se znovu stává dovolenkovým hitem. Menší kaňkou může být horší kvalita hotelů, která ještě nedosahuje evropského standardu. Vyvážit to ale mohou relativně nízké ceny v obchodech, písečné pláže s pozvolným vstupem do vody, což ocení rodiny s dětmi, stejně tak jak krátkou dobu letu.

 

Španělsko
Pokud stále nevíte, kam na dovolenou, tak právě španělská pevnina (Costa Brava, Andulusia) a ostrovy (Mallorca, Menorca, Ibiza, Kanárské ostrovy) patří dlouhodobě mezi oblíbené destinace. Nyní roste jejich význam i díky menšímu zájmu o arabské destinace. Španělsko si získává srdce návštěvníků výbornou evropskou stravou, krásnými písečnými plážemi a spoustou možností kam vyrazit, ať už na fakultativní výlety nebo večer za pulsujícím životem, který končí až nad ránem. Krátká doba letu a společné členství v EU dávají další plus na pomyslném papíře výhod a nevýhod.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

12 − 5 =