Chcete ušetřit na energiích? Získejte rady, které fungují!

Účty ze energie bychom nejradši rovnou vyhazovali. Hlavně s příchodem zimy jsou částky stále vyšší a mnohdy se až divíme, jak to je vůbec možné. Odpovědí mohou být některé chyby, jejichž celkový součet vede k účtům vyšším o desítky, stovky, ale klidně i tisíce korun. Chcete to změnit? Zjistěte, jak efektivně šetřit energie, a nebojte se zeptat na radu odborných poradců.

Jednoduchá opatření pro nižší účet za energie

Velkou šancí, jak může být vaše úspora energií lepší, je správné vytápění. Právě únik tepla nedostatečných zateplením bývá příčinou, proč spotřebujeme více energie. Zároveň je vhodné místnost zbytečně nepřetápět. Další významnou položkou je spotřeba vody a částka za elektřinu nutnou k jejímu ohřevu. Úspory vody je poměrně jednoduché dosáhnout tím, že omezíte koupání a pořídíte si termostatickou hlavici sprchy společně s moderním ohřívačem vody. Podstatnou položkou v rozpočtu je také účet za elektrickou energii. Přitom úspory elektřiny mohou být poměrně snadné a stačí k tomu volba úsporných LED žárovek, používání moderních spotřebičů a využívání nízkého tarifu za energie.

Kam se obrátit pro radu?

Rozhodně se nejedná o všechny způsoby pro ušetření. Každý dům a byt je rozdílný, což znamená, že vyžaduje jiná opatření a přístup. Pokud toužíte po konkrétně mířených radách, které budou skutečně fungovat, využijte bezplatnou internetovou službu E.ON Rádce. Najdete tam přehledně sepsané rady pro šetření na energiích a navíc se můžete pomocí kontaktního formuláře spojit s poradci, kteří pro vás navrhnou nejlepší řešení. Osobní konzultace s energetickými poradci je dostupná v Brně a Českých Budějovicích. Pokud to máte daleko, můžete je kontaktovat také emailem: poradce@eon.cz nebo telefonicky: 800 773 443.

Efektivní rekonstrukce a využití dotací

Odbornou radu můžete využít zejména při plánované rekonstrukci, kdy přemýšlíte, jaká úsporná opatření by se vám mohla hodit. Otázky rekonstrukce a dotace, které jsou aktuálně k dispozici, řeší poradci. Pomohou vám se sestavením žádosti a doporučí vhodná řešení, jak jednotlivé systémy propojit a přiblížit se konceptu pasivního domu s nízkými náklady na energie.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

one × 1 =