Chcete vědět víc než ostatní? Vzdělávejte se na internetu

Přístup k informacím je dnes neomezený. Kdykoliv se rozhodneme, že se chceme něco naučit, stačí nám sednout si k počítači a vyhledat si dané téma. Na internetu je spousta služeb, které pro nás připravují výuková videa a jiné formy online kurzů. Využívají je všechny věkové kategorie.

Jednou skupinou, která často pátrá po internetových vzdělávacích kurzech, jsou studenti. V mnoha videích je vše vysvětleno tak hezky polopaticky, že se to dá pochopit daleko lépe než od učitelů ve škole. Není tedy pravda, že lépe se učí od „živého“ učitele. Online vzdělávání nepostrádá žádný z důležitých aspektů – informace vidíte, slyšíte i čtete, a dokonce máte možnost se z nich vyzkoušet formou testů či domácích úkolů.

Druhou skupinou, která se sama dobrovolně vzdělává online, jsou lidé, kteří chtějí vědět víc. Touží být vzdělanější než ostatní, chtějí se dozvědět něco o tématu, které je zajímá, nebo si potřebují něco nastudovat kvůli práci. Chápou, že vzdělání je jedna z věcí, které vám už nikdo nikdy nevezme, a že bez sebevzdělávání nemáte šanci na úspěch.

Naučit se dá všechno

Důkazem toho, že se dá vzdělávat prakticky v jakémkoliv oboru, je český projekt VímVíc.cz. Na jejich platformě se v současnou chvíli nachází přes 60 online kurzů a další stále přibývají. Týkají se opravdu různých témat od toho, jak zvýšit IQ, přes rady, jak mít ploché bříško, až ke kurzům programování nebo fotografování.

Ze statistik VímVíc.cz vyplývá, že lidé se nejvíc chtějí vzdělávat v moderních technologiích a světě internetu. Tohle je totiž výběr kurzů, které patří mezi nejoblíbenější:

Excel pro pokročilé

Kurz Excel využívají studenti, kteří se potřebují lépe připravit do výuky, nebo dospělí, kteří musí zvládat práci v Excelu kvůli zaměstnání. Za 3,5 hodiny projdete 23 videi a naučíte se to, co studenti neprojdou ve škole ani za celý rok. Rychle, jasně, efektivně a hlavně od profíka, který Excelu rozumí a má zkušenosti se školením druhých.

Staň se YouTuberem

Vlogování na YouTube je trendem hlavně mezi mladšími ročníky, kteří kurz také nejvíce ocení. Je to skvělý dárek pro malého fanouška známých YouTuberů, který by se chtěl proslavit a vydělávat na svých videích. Velice příznivá cena dělá tento kurz atraktivní právě i pro mladší ročníky. Opět jej vede zkušená lektorka, která je na české YouTube scéně dost známá.

Marketingový plán snadno a rychle

marketingovy-plan-vim-vicNení možné začít podnikat bez potřebných znalostí, a zřejmě i proto je takový zájem o kurz, který vás naučí, jak sestavit marketingový plán. Ať se snažíte sebevíc, v podnikání jen těžko uspějete bez základních znalostí marketingových triků. Kurz je nyní teprve v předprodeji, pilně se pracuje na jeho přípravách, ale velký zájem studentů je vidět už teď.

Ještě mnohem víc toho najdete přímo na VímVíc.cz. Online kurzy tam byly, jsou a budou a v tom je právě to kouzlo internetového sebevzdělávání. Můžete přijít v kteroukoliv denní dobu a stále tam na vás bude čekat usměvavý a nápomocný lektor, který vám vysvětlí, co, jak a proč. Vědět víc než ostatní se v životě vyplatí.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

five × 4 =