Chcete více peněz? Snižte snadno výdaje na plyn!

Pokud chcete zvýšit své příjmy, stačí snížit vaše výdaje. Chcete-li získat více peněz pro sebe, neměli byste je zbytečně „cpát do chřtánu“ někomu cizímu. Jednou z cest, jak peníze získat, je snížit výdaje na plyn, protože právě spotřeba plynu bývá podstatnou položkou rodinného rozpočtu. Ušetřit lze i několik tisíc ročně. Jak na to?

Jak se určuje cena plynu?

plynNejdříve je třeba vědět, podle čeho se určuje cena plnu, který odebíráte. Stejně jako je tomu u elektřiny, cenu plynu tvoří 2 složky: regulovaná a neregulovaná. Regulovaná složka je pro každého dodavatele plynu stejná, určuje ji český regulátor a činí cca 23% ceny. Neregulovaná cena je suma obchodní, která se může u jednotlivých dodavatelů výrazně lišit. Právě proto je možné na spotřebě za plyn ušetřit i tisíce korun ročně.

Velký vliv na cenu plynu má obchodní strategie dodavatele. Z tohoto hlediska je určitě lepší volit dodavatele větší, kteří mají stabilní postavení na trhu. Na cenu má v současné době vliv i místo odběru. Pokud tedy vybíráte dodavatele, proveďte porovnání cen plynu určených pro danou lokalitu.

Jak provést změnu?

Změna dodavatele plynu není vůbec složitá, zvládnete ji i za několik minut. Příkladem může být postup, pokud se rozhodnete přejít k ENRA SERVICES s.r.o..

Stačí jen 4 kroky:

  1. ENRA SERVICES s.r.o.nabízí levný plyn ve čtyřech tarifech. Nejdříve se seznámíte s jejich podmínkami a ceníkem. Vyberete si ten ideální pro vás.
  2. Vyplníte smlouvu o sdružených službách dodávky a odběru zemního plynu vámi vybraného produktu. Stáhnete si ji přímo na stránkách společnosti.
  3. Připravíte si kopii či originál vaší poslední faktury za plyn. Pokud poskytnete originál, společnost vám ho po vyřízení změny vrátí.
  4. Na adresu společnosti pošlete všechny vytištěné dokumenty.

Po obdržení všech potřebných věcí společnost zařídí změnu dodavatele. Tímto okamžikem začínáte na odběru plynu šetřit. Jistě i vy najdete způsob, jak ušetřené peníze využít.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

thirteen + 15 =