Co by nemělo chybět v dílně?

Každý kutil dobře ví, že úspěch odvedené práce hodně závisí i na tom, jaké má k dispozici vybavení. O pilkách, kladivech, šroubovácích a dalších pomůckách však dnes řeč nebude. Zaměříme se spíš na výbavu, s níž sice přímo nepracujete, ale přesto vám usnadňuje práci.

Ať už sháníte vybavení do velké výrobní dílny, nebo do své garáže, kam se občas chodíte odreagovat, čtěte dál. Máme tu rady pro oba dva případy.

V průmyslových dílnách je potřeba vybavit šatny

Když zaměstnanci přijdou do práce, musí se nejdříve převléknout, obout si správné boty a vzít si ochranné pomůcky. Přitom je ale potřeba si někam odložit své osobní věci a většina lidí si také při přezouvání ráda sedne. V každé takové dílně by proto měla být šatna vybavená skříněmi a lavicemi. Vše může být kovové, to je do dílny nejpraktičtější, u lavic je samozřejmě vhodné mít sedák a opěradlo z laminotřískové desky nebo jiného materiálu, kov by příliš studil. Zajímavě vypadají například šatní lavice od nabytek-polak.cz s věšáky.

Vybavení lze uklidit do skříní

Aby byl v dílně pořádek, je vhodné pořídit také skříně. Typicky se hodí plechové provedení, a i když se vyrábí i varianty s prosklenými dveřmi, do praxe jsou užitečnější spíš ty kompletně uzavřené, do nichž snadno schováte jakýkoliv nepořádek. Opět lze doporučit kovové skříně nabytek-polak.cz s kvalitní povrchovou úpravou pro dlouhou životnost a precizním zpracováním. Mnohé mají nosnost až 600 kg.

Němým pomocníkem může být dílenský vozík

Kdo chce mít v dílně potřebné nástroje vždy po ruce, ten užije dílenský vozík. Jedná se v podstatě o malou skříň na kolečkách, kterou si lze přesunout podle potřeby tam, kde zrovna pracujete. Poslouží vám jako němý sluha a podavač náčiní. Dejte si ovšem pozor, aby měl pojistku proti samovolnému vysunutí zásuvek a kolečka měla praktickou otočnou brzdu.

Firma POLAK CZ se specializuje na dílenský nábytek a v jejím sortimentu si určitě něco vyberete, ať už máte jen skromnou domácí dílničku, nebo sháníte něco do výrobní dílny.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

one × four =