Výroba dýh alpidyha.cz

Co je dýha a k čemu se používá?

Dýha představuje slabou vrstvu, k jejíž výrobě se používá masivní dřevo. Existuje v několika různých tloušťkách a její uplatnění je skutečně široké. Lidé problematikou nepolíbení si myslí, že dýha je náhražkou dřeva, nicméně opak je pravdou. Dýha je dřevo skutečné a je k dostání z rozmanitých dřevin, jež jsou běžně české i cizokrajné. V neposlední řadě se můžete setkat s dýhami uměle vyrobenými.

Přestože je dřevo tradiční přírodní materiál využívaný k výrobě nábytku, je i spousta alternativních možností. A mezi alternativními materiály se nachází právě dýha. V následujících řádcích vám prozradíme rozdíl mezi masivním dřevem a dýhou, výhody a nevýhody dýhy a v neposlední řadě vás seznámíme s výrobcem tohoto materiálu.

Dřevo se pyšní mnoha výhodami, přičemž primární předností je snadná a ekologická likvidace. Z dřeva se vyrábí pestrá škála produktů – konstrukční prvky, okna, dveře a nábytek.

Masivní dřevo

Masivní dřevo je ve své podstatě nejkvalitnější přírodní materiál. Rustikální interiér je zdoben nábytkem právě z masivního dřeva. Jedná se o velké kusy dřeva, nikoliv pouze o desky slepené k sobě. Rustikální nábytek je povrchově ošetřen voskem a olejem. Vyznačuje se zdravotní nezávadností a vysokou kvalitou.

Výroba dýh alpidyha.cz
Výroba dýh alpidyha.cz

Dýha

Dýha působí elegantně a v porovnání s masivním dřevem má jednu nevýhodu. Problém nastává ve chvíli, kdy je nezbytné zajistit plošně větší deskový materiál. Dýha je skutečné dřevo, které se chlubí nízkou pořizovací cenou v porovnání s předchozí variantou dřeva. Nachází uplatnění především v moderním designu, neboť se jedná o vzdušný a nápaditý materiál. A v neposlední řadě je šetrná k přírodě, přičemž jeden strom postačí k výrobě 120 skříní, zatímco u masivního dřeva by se jednalo pouze o 5 skříní.

Povrchová úprava dýhovaných desek se provádí především mořením na nějaký odstín a lakováním. Dýhované desky jsou odolné a mají dlouhou životnost. Nemusíte se obávat, že dýhovaný nábytek budete muset za pět let opět vyměňovat.

Kdo nabízí prodej dýh?

Prodej dýh má ve své kompetenci ryze česká společnost ALPI – DÝHA, spol. s.r.o., která je výhradním prodejcem dekorativních dýh ALPI na českém, slovenském a maďarském trhu. Pakliže sháníte renomovaného prodejce dýh, doporučujeme obrátit se na tuto společnost. Dýhy od této firmy odebírají i tuzemští výrobci nábytku a vy můžete být dalším spokojeným klientem. Z kvalitních dýh vyrobíte kuchyně, obývací pokoje, židle, stoly a další.

ALPI – DÝHA má dlouholeté zkušenosti s prodejem dýh prověřené italské značky ALPI. Těšit se můžete na bohaté produktové portfolio. V nabídce jsou dýhy pro výrobu dveří, podlah i nábytku. Na stránkách prodejce můžete najít také technické parametry dýhy. Více informací můžete zhlédnout na www.alpidyha.cz.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

one + eighteen =