Co vše by měl splňovat profesionálně vedený sklad?

Bez skladovacích prostor se dnes neobejde většina podnikatelů, kteří obchodují s jakýmkoliv zbožím, a to jak v tuzemsku, tak i v zahraničí. Ty správné sklady by měly být  umístěny na místech u klíčových dopravních tepen, a jejich základem by měla být i propracovaná skladová logistika. Takový sklad  není jenom halou, kde je uloženo zboží. Prioritou by měly být i poskytované služby související s manipulací, vychystáváním,  balením a etiketováním zboží. To vše v rámci propracované skladové evidence, díky které v každé minutě víme, co vše je součástí našeho skladu.

Pozor i na správné vyměření cla

S provozem skladu mohou souviset i další služby, zaměřené například na poskytování celního zastoupení, nebo zaměřené i na zprostředkování pojištění zboží. Zaměříme-li se především na celní služby, tak v rámci nich by mělo být samozřejmostí kompletní vyřízení procesu proclení dané zásilky v co nejkratší době. S tím poté souvisí i deklarace, tedy samotné prohlášení o tom, co má být procleno a do jaké kategorie dané zboží spadá.

Dané služby ale mohou být rozšířeny  o vedení daňového nebo celního skladu. To se týká  alkoholu a dalšího kolkovaného zboží, pokud ho dovážíme do ČR. Takový sklad je po dobu vyřízení všech formalit pod dohledem celního úřadu.

Kvalitní přeprava je základ

Vše, co souvisí s vaším dováženým a dále distribuovaným zbožím se ale točí také okolo dopravy, která je nezbytným článkem celého distribučního řetězce. Perfektně zvládnutá logistika a využití efektivních forem přeprav je jeden z klíčových důvodů, jak se odlišit od konkurence a jak výrazným způsobem snížit své náklady. A to ať budete využívat dopravu leteckou, silniční, námořní i kombinovanou. To vše a mnohem více vám může nabídnout skutečný profesionál, který v oblasti skladování patří mezi špičku v oboru. Sami se podívejte na web www.wakestone-logistics.cz a využijte bohaté zkušenosti k tomu, aby vedení vašeho skladu bylo na profesionální úrovni.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

seventeen + 14 =