Croodsovi a další filmové premiéry

Tento týden bude na premiéry velmi bohatý. Do kin se chystá celkem 7 filmů a zajímavostí je, že se v premiéře představí i westernová klasika, kterou zná snad každý „Tenkrát na západě“. Ač film znám bylo by možná velmi zajímavé užít si Harmoniku na filmovém plátně.

 

Tenkrát na západěTenkrát na západě

Film pochází z roku 1968 a na svědomí jej měl italský režisér Sergio Leone. Během své doby ale hlavně i po ní se film stal kultovní záležitostí. Možná díky netradičně dlouhým záběrům na detaily jednotlivých tváří ve filmu. Příběh je klasický. Frank zavraždí bratra chlápka, kterému říkají Harmonika a ten přísahá se pomstít. Aby se tak mohlo stát, musí Franka dokonce i zachránit. Osud je někdy nevyzpytatelný. V hlavních rolích Henry Fonda, Claudia Cardinale, Jason Robards. Co ještě proslavilo tento film? Samozřejmě hudba. Ta celou atmosféru neuvěřitelně podtrhuje a bez ní by byl film poloviční.

 

CroodsoviCroodsovi

Milá animovaná rodinka ze středověku. Jednoho dne se jim zhroutí jeskyně v které bydleli a oni musejí hledat nový domov. Taťka Grug je však toho názoru, že změny jsou špatné a tak hledá nový domov s těžkým srdcem. Veselou rodinku tvoří ženuška Ugga, malá uličnice Sandy, devítiletý Thunk a puberťačka Iška. V hlavní roli animované komedie pro děti Nicolas Cage.

Spring BreakersSpring Breakers

Bláznivá komedie o čtyřech středoškolačkách, které si chtějí užít prázdnin a tak vyloupí bistro. Následný mejdan je však až příliš a děvčata se ocitnou ve vězení a před soudem. Kauci za ně zaplatí místní gangster Alien, který jim ukáže co je pořádný život. V hlavních rolích Selena Gomez, James Franco, Heather Morris, Ashley Benson.

gambitGambit

Harry Dean dělá správce umělecké sbírky a jeho šéf je naprosto nesnesitelný. Proto mu Harry chystá úder. Rád by svého šéfa nechal koupit padělek dávno ztraceného obrazu Moneta. Bylo by fajn, ale Harry je šílený smolař a tak by úplně stačila kapka štěstí. V hlavních rolích: Colin Firth, Cameron Diaz, Alan Rickman, Stanley Tucci, Tom Courtenay, Cloris Leachman, Anna Skellern, Togo Igawa.

renoirRenoir

Pierre-Auguste Renoir je zasažen ztrátou své milované ženy. Padá na něj stáří a ani informace o zraněném synovy v boji nezvednou malíři náladu. To až zrzka Andrée, která vstoupí malíři do života a stane se jeho poslední modelkou. Když se vrátí syn z boje také on podlehne jejímu kouzlu. Toto drama dává zamyslet o smyslu a náplni života.

Hledá se prezidentHledá se prezident

Dokument Tomáše Kudrny nás zavede k nedávné přímé volbě Hlavy státu. Podíváme se do zákulisí i soukromých životů kandidátů již od doby, kdy začali kandidáti sbírat podpisy až po konečné finále.

Podívejte se na video ukázku

 

 

mamaMama

Na závěr jsem si nechal horor, který byl v tomto týdnu jako jediný a tak tvoří třešničku na dortu tvořeném z komedií, dramatu a dokumentu. Lucas hledá své neteře

Lilly a Annabel, které se ztratily po zaježdění matky. Po 5 letech se je podaří najít v hlubokém lese. Je na nich vidět zaostalost, ale v civilizovaném prostředí se rychle dávají do kupy. Něco tady však nehraje. Jako by z lesa společně s nimi přišel i někdo jiný.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

5 × one =