Film V zajetí démonů

V zajetí démonů – po dlouhé době dobrý horor

Najít v dnešní době dobrý horo je celkem umění. Je spousta pseudo hororů, které ale spíše otráví mysl. Horory, kde je výborné herecké podání, atmosféra hustá tak, že by se dala krájet a pár dobrých lekaček je prostě těžké najít. Ale zrovna jsem jeden objevil. Je od režiséra Jamese Wana, který třeba natočil před několika lety Saw. Myslím,, že od té doby se něčemu naučil a tohle Zajetí démonů inspirované skutečnými událostmi se prostě povedlo.

 

Příběh a atmosféra

Příběh je klasický béčkový. Máme zde strašidelný dům a jeho tajemné okolí, sedmi člennou rodinu, která dům koupila v aukci od banky, takže o domě vůbec nic nevěděla. Dům je samozřejmě prokletý, stejně jako pozemky na něm takže se v něm od první noci začínají dít nadpřirozené věci. Jde to tak daleko, že rodina je nucena vyhledat světoznámé vyšetřovatele Film V zajetí démonůparanormálních jevů Eda a Lorraine Warrenovi. Ti se snaží zlé síly z domu vymítit.  Přestože je příběh asi jako u většiny hororů se strašidelným domem je zde něco, co vás bude držet v napětí a ve střehu stále. Mám rád horory a viděl jsem jich několik, rád se prostě bojím, a tento film mi opravdu poskytl chvíle, kdy jsem měl husí kůži. Atmosféra 70 let přispívá k celému ztvárnění a atmosféře. Co však dělá film filmem jsou herci. Vera Farmiga, Patrick Wilson jako Lorraine a Ed Warrenovi jsou prostě skvělý. Stejně tak Lili Taylor, která předvádí velmi uvěřitelné výkony.

Finále je samozřejmě vygradované na maximální úroveň jako u většiny amerických filmů, ale co hlavně že celý film byl fakt dobrý. Když šla přítelkyně v půlce filmu za záchod nechala si rozsvíceno na chodbě, což běžně nedělá – ano bála se a já se bál také a o tom správný horor je ne? A film „V zajetí démonů“ je opravdu dobrým filmem Tak si teď píšu tento článek a dveře pokoje se sami od sebe zavírají…mám strach to je za nimi.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nineteen − eighteen =