Čtyřlístek a další filmové novinky pro 28.2. 2013

Po týdnu jsme opět zde s našimi filmovými novinkami. Celkem šest filmů se už těší na to, až si zajdete zítra do kina. Nejočekávanější je asi český Čtyřlístek.

 

Čtyřlístek ve službách krále

Jako děti jsme si četli český komiks autora Jaroslava Němečka. Tento komiks oslaví letos již 40 narozeniny a na jeho počest se komiksový hrdinové Mišpulín, Pinďa, Fifinka a Čtyřlístek ve službách králeBobík dostanou na filmová plátna. Ocitnou se v Praze, kde se setkají se lvem ze sochy. Ten je zavede do katakomb, kde se setkají s císařem Rudolfem, který se vrátil v čase. Setkání se Čtyřlístkem má svůj důvod, půjde totiž o kámen mudrců a boj s alchymistou. V dabingu uslyšíme samá známá jména jako například Bohdan Tůma, Ondřej Brzobohatý, Václav Postránecký, Ivan Trojan a další.

 

Terapie láskouTerapie láskou

Druhý z filmů dnešních filmových novinek se pyšni 4 nominacemi za Zlaté Glóby. Film vnikl podle knižní předlohy Matthewa Quicka a režíroval jej David O. Russell. Film pojednává o muži jménem Pat, který přišel absolutně o všechno o svou rodinu, domů a skončil na 8 měsíců v psychiatrické léčebně. Po návratu se snaží dostat zpět svou manželku. Pomáhat mu v tom bude Tiffany, která má své vlastní problémy. Možná ale nakonec z té pomoci bude přeci jen něco jiného.

 

Film Post Tebebras LuxPost Tenebras Lux

Na tomto dramatu se podíleli rovnou 3 země a především Mexiko má velký podíl na tvorbě, protože film režíroval právě Mexičan Carlos Reygadas. Mladý pár si myslí, že když se odstěhují na venkov najde si je štěstí samo. Avšak jsou překvapeni tím, že místní moc nemají v lásce přistěhovalce, zvlášť, když si staví velký dům. Ani v jejich vzájemné lásce jim venkov nebude tím pravým.

 

Film LabradorLabrador

I tento týden máme v repertoáru filmy z celého světa. Tento pochází z dánské produkce. Filmové drama se třemi herci na plátně nás zavede na opuštěný ostrov, kde žije otec Stelly, která čeká dítě se svým přítelem Oskarem, který však není zcela přesvědčen, že mít dítě je správné. To se nelíbí otci Stelly a tak dochází ke konfrontaci dvou mužů, mezi kterými je Stella uvězněna.

 

 Film Krycí jméno KrtekKrycí jméno Krtek

Máme zde další drama tentokrát polsko – francouzské produkce. Bude se v něm jednat o vztah otce a syn. Syn si jednoho dne přečte v novinách, že jeho otec je zrádce vlasti a že byl tajným informátorem komunistického režimu. Jak se s tímto obviněním oba poperou? To uvidíte, když půjdete do kina na film „Krycí jméno Krtek“

 

Film Jeníček a Mařenka - Lovci čarodejnicJeníček a Mařenka – Lovci čarodějnic

Jako poslední pomyslnou třešničku na filmovém dortu jsem si nechal film na který bych šel do kina asi nejraději. Fantasy příběh se středověku, kde Jeníček a Mařenka nejsou pohádkové postavy a neloupí perníček z chaloupky ježibaby, ale jsou to reálné bytosti bojující proti unášení dětí. Avšak tentokrát se zdá, že boj s mocnostmi zla bude nad jejich síly.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

8 + sixteen =