Další proroctví o konci světa

Poslední zaručený konec světa, který se konal v prosinci roku 2012 jsme zdárně přežili. Zemi neatakoval žádný asteroid, žádná pandemie smrtící chřipky se nekonala, žádná atomová puma neexplodovala, ba ani se vesmír nedostal do žádného nulového pásma, které by zapříčinilo ztrátu veškeré energie, tedy i té světelné. Je to celkem škoda, protože když se nic nestalo, tak novináři nemají žádné strhující zprávy, které by několikanásobně zvýšily náklady tisku.

Jen si představte ty bombastické titulky v Blesku “Konec světa nastal, byli jsme u toho” nebo začátek Televizních novin na Nově “…jako jediné televizi se nám podařilo být u toho a přinášíme vám jako jediní exkluzivní rozhovor s přeživšími.” A to vše zakončené otřepanou frází “sledujte nás online na tn.cz”. Nyní však mají média novou šanci.

Konec světa přijde až s příchodem nového papeže

konecStaří Mayové se mýlili, to je dnes už jisté. Nebo spíše jsme si jejich proroctví špatně vyložili. Tentokrát má být všechno jinak. Po abdikaci Benedikta XVI má na svatopetrský stolec usednout podle irského arcibiskupa Malachiáše poslední svatý otec, se kterým přijde apokalypsa. Opět se vynořují zaručené zprávy, že jeho všechna dosavadní proroctví se vyplnila a tak není důvod nevěřit i tomuto vzkazu z roku 1139. Malachiáš vytvořil při návštěvě Říma jmenný seznam, ve kterém vypsal 112 budoucích papežů, jejichž jména nahradil latinskými přívlastky. Ten poslední, 112. má přívlastek Peter Romanus.

Co se tedy stane?

S největší pravděpodobností nic. Ale to by nebyli novináři, aby někde něco nevyšťourali a nezačali nás s tím krmit. V případě konce světa v roce 2012 těmto fámám lidé i uvěřili a dokonce je brali i vážně. Dovolím si výtah z jedné internetové poradny:

Ahoj, věříte, že na 3 dny přestane svítit Slunce? Já ano. Jak se na to připravíte a co budete dělat?

Na otázku, cituji: “Proboha, kde chodíte na takové hlouposti” tazatelka odpověděla: “Píše se to na internetu, v televizi to říkaly atd. Jen si nevěřte, ale až to příjde, tak se budete divit.”

Já se nestačím divit až do teď, jak jsou lidi hloupí a tak lehce zmanipulovatelní. Těšil jsem se na reakci tazatelky, ta ovšem po nezdařeném konci nepřišla. Ne jinak to bude v případě nového papeže. Tu se sice spekulanti ve výkladu proroctví rozcházejí, podle Papežjedněch bude nový papež antikrist a způsobí tak rozpad církve, podle druhých bude v červnu zničen Řím a svatý otec tak bude nucen se přestěhovat. Za jeho éry čeká svět válka, či úplná apokalypsa. Tož máme se opět na co těšit.

Už to začalo

Můj názor je, že už vše začalo. První znamení je na níže uvedeném videu. Sledujte proto denní tisk, nejlépe ten bulvární, protože jen on má ty nejpřesnější informace a taky televizní zpravodajství, však víte proč. Redaktoři naší televize jsou na místě činu ještě dřív, než se neštěstí přihodí, takže vám nic neunikne.

1 thought on “Další proroctví o konci světa”

  1. Už jsem dal raději výpověď v práci abych si ty poslední dny užil :-))) Přece jen kdo by chtěl trávit konec světa v prá ci že? Raději budu psát články živě na vydano.cz až to vypukne 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

eighteen + 13 =