Demonata aneb 10 dílů čiré hrůzy a napětí

Jste – li příznivcem fantasy knih s dějem ze současnosti neměla by vám uniknout Demonata. Jde o 10 dílnou ságu irského autora Darrena Shana, který se proslavil svou 12 dílnou ságou o poloupírovi Darrenovi, která byla přeložena asi do 30 různých jazyků a prodávána ve více jak 40 zemích světa. Za tuto ságu získal autor také mnoho fanoušků.

Démoni existují

O tomto “faktu” vás přesvědčí autor již po pár přečtených stránkách. 10 dílná sága Demonat vás přímo vtáhne do víru dění a nebudete se chtít pustit. Příběh chlapec, který demonata_prvni_dilměl možnost se s Démony setkat, bojovat s nimi. Avšak chuť démonů zničit svět lidí je velká a tak boje neustávají. Někteří lidé v našem světě chtějí Démonům pomoci dostat se na náš svět a otevřít trvalou bránu, kterou by si Démoni chodili dle libosti.

Svět Démonat

Velká část příběhu se odehrává ve světě, kde neplatí fyzikální ani jiné zákony, kde vše je tvořenou největší fantazií démonů a každý démonický svět vypadá zcela jinak.

Nápaditost autora v tom, jak jednotlivý démoni budou vypadat je neuvěřitelná. Budete se těšit na setkání s Lordem Lítosti, který nechybí v žádné knize Demonaty. Lord Lítosti je pánem démonů a jeho velkou radostí je lidský smutek, žal a bolest z které se živý. Jeho největším nepřítelem je klučina Grubss. A proč? To zjistíte po přečtení první knihy Démonaty

Připravte se na lítající střeva

Povídání je místy dost nechutné a lidské vnitřnosti patří k oblíbenému jídelníčku démonu. Masakr v knize Massagre vám bude dlouho ležet v hlavě. Přesto nestojí kniha právě na nechutných masakrech ale na silném příběhu se záludnými démony.

Spojitosti

Ač se například děj čtvrté knihy Demonaty zvané Bek odehrává v době, kdy lidé měli místo měst pouze shluk několika chatrčí obehnaných jen zdí děj se provazuje do demonata_demon_a_zlodejbudoucnosti a vy se tak setkáte s hrdinkou i v dalším pokračování již ze současnosti. I další hrdinové, kteří se objevili v druhé knize „Démon a Zloděj“ nejsou zapomenuti. Příběhy na sebe navazují v dokonalé harmonii a vy máte neustále chuť číst dál a dál dovědět se co nejvíce.

Poutavé čtení

První knihu s názvem „Demonata“ neotvírejte. pokud na ni nebudete mít čas. Jelikož vás sama o čas okrade. Darren Shan umí psát podmanivým způsobem do takové míry, že zapomenete na svět okolo sebe a budete se nutit zavřít knihu. Sám jsem přišel na jistá setkání později než jsem měl v úmyslu, protože jsem nedokázal knihu zavřít.

V ČR zatím 6 dílů

Celá démonická sága čítá 10 dílů, a přestože je již dávno celá napsaná a vydaná autorem ve Velké Británii do ČR se díly dostávají jen velmi pozvolna. Doposud si můžete přečíst 6 dílů a dle mého se již začátkem března můžeme těšit na sedmý díl.

demonata_kniha_sestaSeznam dosud vydaných dílů

1 Demonata
2 Démon a Zloděj
3. Masasgre
4. Bek
5 Krvavá kreatura
6 Démoni Apokalypsy

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

five × two =