Dobré psí krmivo dělá spokojeného mazlíčka, vybírejte správně

Vydatná a kvalitní potrava je důležité nejen pro lidi, ale i pro jejich domácí mazlíčky. Věnujte proto dostatečnou pozornost výběru správného krmiva pro vašeho psa nebo kočku. Co by mělo splňovat vhodné krmení?

Psi nebyli vždy domácí

tasteDomestikovaní psi pochází z divokých předků. Stejně jako pro divoké šelmy, je pro ně tedy nejpřirozenější strava pocházející z přírodních zdrojů. Krmiva pro psy s vysokým obsahem čerstvého masa jsou ideální potravou, která je udrží v optimální kondici. Za staletí soužití s člověkem se jejich trávicí trakt nezměnil a stále to jsou masožravci a krmivo s vysokým obsahem obilovin je pro ně naprosto nevhodné. Psi po něm přibývají na váze a jejich zažívací trakt je zbytečně zatěžován. Ale když dáte svému pejskovi kvalitní krmení vyrobené ze zdrojů čerstvého masa z bizonů, srnek, křepelek, jehňat, lososů, krůt, nebo kuřat, uděláte to nejlepší, co můžete a bude to téměř stejné, jako kdyby si pes sám ulovil čerstvou potravu jako za dob divoce pobíhajících psích smeček. Taste of the Wild krmivo zajišťuje, jak již název napovídá, chuť a hlavně obsah čerstvého a kvalitního masa pocházejícího z přirozených divokých zdrojů.

Nejkvalitnější zdroj nejlepšího masa

Velmi speciálním krmivem je Taste of the Wild High Prairie, které obsahuje vysoký podíl pravého pečeného bizoního, srnčího a jehněčího masa. Dále obsahuje ryby a vajíčka, pro vyšší obsah důležitých bílkovin a potřebných živin. Jako doplnění pro pestrou výživu nejsou využity žádné obiloviny, které jsou zdrojem prázdných kalorií, ale granule jsou doplněny kvalitním ovocem, zeleninou a velmi zdravými sladkými bramborami, které jsou známé pod názvem batáty. Jako celek je krmivo vyvážené a obsahuje odpovídající poměr bílkovin, tuků a sacharidů.

Proč je tak důležité dopřávat domácím mazlíčkům kvalitní krmivo?

Psi nebo kočky, kteří s námi žijí v domácnosti jsou většinou naprosto odkázáni na to, co jim dáme k jídlu. Správná potrava prodlužuje zdravý život psa nebo kočky. Nekvalitní krmiva s vysokým obsahem obilovin mají stejně negativní účinky, jako má nekvalitní potrava na lidi. Výsledkem je obezita, vnitřní orgány jsou obalené nebezpečným tukem, trávicí trakt je nadměrně a nesprávně zatěžován a výsledkem jsou zdravotní potíže, které mohou vyústit až ve smrt. Proto dbejte na to, aby krmivo pro kočky nebo psy bylo dostatečně kvalitní. Taste of the Wild pro dospělé psy je to nejlepší, co můžete dát do misky svému věrnému čtyřnohému příteli v produktivním věku.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

twenty − 20 =