Dovolená ve Sloupu? Ideální pro celou rodinu

Konečně tu máme léto, tedy čas stvořený pro rodinné výlety, nebo dovolenou. Nabídky cestovek se hemží na každém našem kroku, pomalu si ani nevíme rady, kterou si vybrat. My si ale v tomhle článku vybírat žádnou nebudeme, protože zůstaneme pěkně doma a na dovolenou se vypravíme do vlasti české a bez cestovky. Dokonce máme už i vybráno a to malebnou vesničku Sloup v Čechách. Ne nadarmo se říká všude dobře, doma nejlépe. Vždyť i příroda u nás doma má své osobité kouzlo. A ne jinak tomu je v kraji, který si v tomhle článku povíme trochu víc.

Romantika ve Sloupu

Sloup v Čechách se nachází v nadmořské výšce 300 m nad mořem na úpatí Ralské pahorkatiny. Díky zdravému ovzduší, rozsáhlým lesům, romantickému okolí a roztodivnými tvary skalních masívů se řadí k nejvyhledávanějším turistickým cílům v okolí. A právě díky těmto neobvyklým tvarům tvořeným čedičovými kužely se můžeme setkat i s označením Sloupsko – svojkovské Švýcarsko. Pro milovníky turistiky a obdivovatele přírody místo jako stvořené.

Ale nejen krásami okolní přírody láká Sloup v Čechách turisty ke své návštěvě. Na své si přijdou i obdivovatelé historie a to především při návštěvě hradu, zámku a kostela svaté Kateřiny, o němž v místních kronikách nalezneme zmínku již ze 14. století. Před kostelem se tyčí Mariánský sloup ze 16. století a v neposlední řadě návštěvníky zaujme lidová architektura v podobě roubených domů.

Ale nebudeme obdivovat jen tamější architekturu a rádi podnikneme výlet i do okolí. Prvním záchytným bodem je27-hrad-ze-skalky-150x150 bezesporu Skalní hrad a poustevna, vybudovány ve 13. století. V roce 1445 byl hrad kompletně vypálen a poté dlouhou dobu chátral. Až koncem 17. století bylo na místě hradu vytvořeno Ferdinandem Hroznatou Kokořovským poutní místo s klášterem.

Trávíte – li svou dovolenou i s dětmi, nesmíte nenavštívit Lesní divadlo. To vzniklo začátkem 20. století s kapacitou 2000 diváků díky místním nadšencům v čele s profesorem Rudolfem Ringelem. Divadlo bohužel v padesátých letech minulého století pustlo, obnovit se ho podařilo až začátkem tohoto století. K dalším zajímavým místům tohoto kraje patří Samuelova jeskyně, rozhledna Na Stráži, Havraní skály, Modlivý důl a mnoho dalších.

Bohatá je i nabídka ubytování přímo v obci, takže k podnikání svých výletů máte ideální výchozí polohu. Poznejte tedy i vy krásy tohoto malebného kraje.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

five × one =