Dražby realit jsou možností, jak přijít výhodně k nemovitosti

Lidí, kterým se nedaří splácet své finanční závazky, je poměrně hodně. Někdy situace dospěje až k dražbě nemovitosti, která může být pro jiné šancí na výhodnou koupi. Nákup domu nebo bytu v dražbách realit je často opravdu zajímavou příležitostí, ale má jak plusy, tak mínusy.

Nezapomeňte na prohlídku

drazby-realitCo je to vlastně dražba? Veřejná událost, kdy se na jednom místě sejdou zájemci o koupi určité věci, a může jít i o nemovitost. Ceny, za které jsou nemovitosti na dražebních portálech nabízeny, bývají nižší než tržní, což je určitě velmi lákavé. Pokud se vám nějaká nemovitost v dražební nabídce zalíbí, zúčastněte se její prohlídky a rozhodně nekupujte nic, co jste předem neviděli na vlastní oči. Stav v popisku se s tím reálným nemusí shodovat.

Účast na dražbě

Kdo se může zúčastnit dražeb realit? Každý, kdo je oprávněn nabýt v ČR nemovitost. Před dražbou je nutno složit takzvanou dražební jistotu a je třeba mít dostatek prostředků na doplacení kupní ceny. Pokud byste nebyli schopni částku uhradit v plné výši, propadne vám vložená jistota. Výši jistoty stanovuje exekutor a většinou se jedná o 10% hodnoty. Pokud nemovitost úspěšně vydražíte, jste povinni zaplatit částku, za kterou to bylo. Po změně na katastrálním úřadě a zapsání do listu vlastnictví se stáváte majitelem nemovitosti.

Jak v dražbě uspět?

Pokud se draží nemovitost v žádané lokalitě, bývá účast na dražbě vyšší a čekejte větší zájem. Naopak výhodněji se dají pořídit nemovitosti v méně lukrativních lokalitách. Dražba přináší mnoho emocí, adrenalinu a vzrušení. Nenechte se bezhlavě vtáhnout do nesmyslného přihazování. Stanovte si předem nějakou hranici, pokud ale opravdu máte o nemovitost velký zájem, nebojte se tuto hranici i o něco překročit. Nedovolte jiným, aby vás vyprovokovali, přihazujte svým tempem a držte se svého plánu.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

eighteen − 17 =