Filmové hity roku 2013 část 1

Máme zde stále ještě nevyčpělý nový rok, který kromě nového pana prezidenta (doufejme že Pana) přinese i řadu filmových novinek. Některý z nich bych již nyní pasoval do role kasovních trháků. Na jaké filmy se letos můžeme těšit a proč je vidím jako filmové hity? Čtěte dále.

Mocný vládce Oz

Zaujal mne z několika důvodů. Ten první je Sam Raimi pro kterého není točené filmové rodinné pohádky zrovna denním chlebem a podobně jako Tim Burton a jeho Alenka v říši divů bude balancovat na hraně neznáma.

Rodinná pohádka by měla vyprávět o tom, původu čaroděje Oz a o tom jak se dostal ke své moci. Oscarem Diggsem (James Franco) se pomocí bal=onu přenese do podivuhodné země Oz, kde na něj čekají lecjaká dobrodružství.

Mocný vládce Oz by mohl být jednim z prvních letočních hitů a dosáhnout tak úspěchů Alenky v říši divů, které se dle mého názoru povedla na výbornou.

Smrtonosná past: Opět v akci

Něco na co musím do kina, kdyby bylo nevím co  Přece si nemohu nechat ujít 5 díl mého oblíbeného akčního filmu a co hůř nechal bych si ujít Bruce Willise, který se mi líbí stále více v každé z filmových rolí, které v současnosti hraje. Příběh asi nebude žádným trhákem neboť půjde o klasický příběh, kdy syn Johna McClane (Bruce Willis) nezvládne svou roli u CIA a jeho krytí v rusku je prozrazeno. Na pomoc bude muset přispěchat John, který svého syna v mládí trochu zanedbával.

Nevědomí

Mám rád Toma Cruise a filmy z budoucnosti. Tento snímek se bude odehrávat roku 2045 v době, kdy planetu zemi okupují mimozemské civilizace. Režisér celého projektu Joseph Kosinski si zvolil pro podklad svého filmu svůj vlastní komiks. Sci-Fi snímek může být velmi zajímavým počinem neboť i předchozí Tron Legacy 3D byl velmi zajímavým počinem.

Iron Man 3

Pro někoho to může být neverending story ale Tony Stark se vrací a s nim i jeho vtipné hlášky. S novým dílem očekávejme i nového soupeře. Je jim Mandarin (Ben Kingsley), který zlikviduje vše, co se Starkovi blízké. Ten musí čelit nejen svému soupeři ale také svým nepříjemným vnitřním otázkám. Po dvou dílech se tentokrát režisérského křesla ujal Shane Black, který má na “svědomí? filmy Smrtonosná zbraň či Poslední skaut.

Tolik z první části filmových novinek pro rok 2013. V pokračování se můžete těšit třeba na druhý díl Hobita nebo na 6 pokračování automobilového snímku „Rychle a zběsile“

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

seven − 5 =