Filmové premiéry od 11.4. 2013

Dnes  vás do kina pozveme rovnou na 8 filmů. Je to mix různých žánrů, takže určitě bude z čeho vybírat. Tento týden sice není v očekávání žádná pecka, žádný dlouho očekávaný filmový hit, přesto si myslím, že si z nabídky filmových čtvrtečních premiér vyberete film, který vás zaujme a třeba nám pod článkem napíšete na čem jste nakonec byli.

Pád Bílého domuPád Bílého domu

Už podle názvu je jasné, že půjde o Bílý dům – prezidentské sídlo i současného filmového prezidenta Benjamina Ashera (Aaron Eckhart). Bílý dům je napaden teroristy, ochranka prezidenta téměř zničena, až na jednoho člověka. Je jim Mike Banning (Gerard Butler), který využije svých dovedností a znalostí Bílého domu k tomu, aby zachránil prezidenta před teroristy. Z venku pomáhá i prezidentův poradce Allan Trumbull, kterého ztvárnil Morgan Freeman,

Můj pes KillerMôj pes Killer

Slovensko – české drama se odehrává na pomezí Slovenska a Moravy, kde žije i 18 ti letý Marek, který žije s rasistickými kamarády a jeho nejvěrnější přítel je pes. Marek řeší problémy současné společnosti. Rasismus, nezaměstnanost a problém disfunkční rodiny, protože se až později dozví pravdu o své matce.

Příběh mého synaPříběh mého syna

A je zde další drama, tentokráte historické. Na filmu se podílelo Španělsko, Itálie a Chorvatsko. Filům příběh mého syna režíruje Ital Sergio Castellitto, ale pro námět a natočení filmu byla využita knižní předloha irské spisovatelsky Margaret Mazzantini. Gemma je dcerou Peitra, kterého v jeho skoro plnoletosti vezme sebou do Sarajeva z kterého utekli, když propukla válka. Gemma má na místo své vlastní vzpomínky stejně jako na manžela, který se rozhodl zůstat i v době války a kterého ztratila.

PráskačPráskač

Když vám někdo neoprávněně zavře do vězení syna budete se snažit udělat maximum proto, abyste jej osvobodili. Stejně tak to udělá otec (Dwayne Johnson) aby svého syna z vězení dostal. Je proto schopen udělat cokoliv. Ale nebude to o tom, že by nabušený Johnson rozbil ústa každému, koho potká. Naopak je sám ustrašený a pouští se do boje až v nejnutnějších případech.

AvalonAvalon

Švéský snímek, který popisuje život šedesátníka Janneho, který si na stará kolena založí noční klub. V tomto dramatu jej však čekají jen velké problémy, které na něj budou čekat na každém rohu.

Jurský parkJurský park

Snad jej není třeba představovat. Jurský park přivedl k životu režisér Steven Spielberg již v roce 1993. Když se našlo Dinosauří DNA vnikl nápad založit park, kde by se dinosauři navštěvovali. Kolem parku je elektrický plot, který však vypne jeden ze zaměstnanců z důvodu krádeže embrya pro konkurenci. Velká monstra se tak dostávají mimo svou zónu a nastává tak tuhý boj.

LoreLore

Válečné drama, které má na svědomí Německo, Austrálie a Velká Británie. Film se odehrává za války. Lora je statečná dívka, která se musí postarat o své 4 sourozence ve chvíli, kdy jejích nacističtí rodiče jsou zajati. Lora vede děti přes Bavorsko až do bezpečí babiččina domu.Cestou potkají Thomase, který putuje s nimi a chce si získat jejich důvěru. Prožijte s Lorou i jejími sourozenci cestu 900 km dlouhou ve válečné zóně.

Dávám tomu rokDávám tomu rok

Po dramatech si konečně budete moci odpočinout u romantické komedie s názvem Dávám tomu rok. Nat a Josh měli svatbu před necelým rokem a již mají první problémy. Oba jsou také sváděni protějšky druhých stran. Manžel vzpomíná na svou přítelkyni a manželka objeví pracovně velmi zajímavého klienta. Ani jeden nechce však udělat ten krok k tomu aby svého partnera opustili.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

8 + 6 =