Fototapety vylepší i ten nejobyčejnější byt

Vypadá to u vás doma trochu moc fádně? Nemáte interiér zařízený zrovna podle nejnovějších trendů? Tak to nejste sami. Věřte, že většina lidí si je moc dobře vědomá toho, že jejich byt už neodpovídá aktuálnímu stylu, ale nechce se jim všechno od základů předělávat a investovat desítky tisíc do proměny. To přitom vůbec není nutné.

Tapety byly hitem už před dávnou dobou, dnešní fototapety jsou však v mnoha ohledech flexibilnější. Používají se k zakrytí nerovností a špinavých zdí i k modernizaci interiéru za pár korun. Stěnu v obývacím pokoji snadno přeměníte na rozkvetlou louku, nad postelí vám může čnít pohoří. Vzorů se dá sehnat nespočet, všechny jsou vyvedené v jasných barvách, a místnosti tak dodají veselý nádech.

Nalepit je zvládnete sami, dají se i sundat

Fototapety získávají na popularitě také proto, že je tak snadné s nimi manipulovat. Před nalepením je nutné očistit a vyrovnat stěnu, pak se na ni nanáší lepidlo, nebo se tapeta přímo lepí – záleží na zvoleném typu. Vždy je dobré mít u sebe pomocníka, dvě ruce navíc, které mohou vyhlazovat tapetu při nalepování, se hodí.

Málokdo tuší, že se fototapety docela bez problémů dají i sundat. Některé varianty jsou vyráběné přímo za účelem častého odlepování, jsou tedy vhodné zejména pro lidi, co se častěji stěhují. Dají se čistit stěrkou z mikrovlákna. Vinylové fototapety i pouhým mokrým hadříkem. To je důkaz, že fototapety najdou využití v každé místnosti, nemusíte se jich bát ani v koupelně.

Někteří lidé si nad postel dávají seriálové hrdiny, jiní ocení výhled na moře. Variant jsou tisíce. Mají různé rozměry a dají se vytisknout v jakékoliv velikosti na míru. Uplatnění najdou opravdu v každém pokoji a vsaďte se, že s ním udělají hotové divy.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

15 + 1 =