Hlavní důvody, proč se vyplatí operativní leasing

Dosloužilo vám staré auto a nyní přemýšlíte o tom, jakým způsobem si pořídit nové? Možností máte celou řadu. Jednou z nich je operativní leasing.

Jak se dá získat auto?

Ti z vás, kteří mají našetřený dostatek financí, asi budou myslet hlavně na přímý nákup nového vozidla. Ano, je to řešení, díky němuž se ihned stanete vlastníky a s autem si pak můžete dělat vše, co se vám zlíbí.

Jenže zdaleka ne každý má tolik peněz. Pak přichází na řadu varianta leasingu. Běžná leasingová smlouva je nevýhodná v tom, že platíte akontaci, jež se pohybuje minimálně v řádu jednotek procent z celkové ceny vozidla. Za auto tak musíte zaplatit podstatně víc peněz, než je jeho reálná hodnota. Navíc splacení trvá řadu let, než přejde do vašeho osobního vlastnictví, čímž se jeho cena prudce snižuje.

Z výše uvedených důvodů je patrné, že se stále výhodnější volbou jeví takzvaný operativní leasing. V jeho případě opět platíte měsíční paušál. Ale po uplynutí doby, kterou si se společností, jež vám vůz nabídla, domluvíte, vozidlo nepřechází do vašeho vlastnictví. Jde tak vlastně o čistý pronájem auta. Jeho cena se běžně pohybuje od 5.000 Kč u nejlevnějších vozů, luxusnější značky a modely samozřejmě vyjdou dráž.

Jezdíte neustále v kvalitním autě

Jaké jsou tedy důvody, proč zvolit operativní leasing, když auto nikdy nebude vaše? Zásadní rozdíl spočívá v tom, že po uplynutí sjednané doby si okamžitě můžete sjednat smlouvu novou. Dostanete tak třeba po 5 letech nový automobil k užívání. Nebude ojetý jako ten, který byste měli po skončení běžného leasingu. Získáte možnost neustále obnovovat auto, v němž jezdíte, takže ani za 10 – 15 let nebudete muset jezdit v nějakém vraku, případně se znovu poohlížet po novém autě, což s sebou přináší řadu administrativních úkonů.

Nestaráte se o náležitosti, které jsou k provozu auta zapotřebí

Operativní leasing v sobě skrývá řadů dalších výhod. V jeho ceně je například zahrnuté povinné ručení, ba leckdy dokonce také havarijní pojištění či poplatky za používání rádia, což je důležité hlavně tehdy, používáte-li auto pro firemní účely. Samozřejmostí je pak servis auta zdarma, některé firmy nabízejí ještě mnoho dalších bonusů a služeb, o nichž by se vám v případě klasického leasingu mohlo pouze nechat zdát.

Vždy je potřeba se obrátit na solidní firmu, jež operativní leasing nabízí. V tuzemsku platí za osvědčenou společnost Driveto. Detailní informace o její nabídce najdete na webových stránkách https://www.driveto.cz/. Pronajmout si můžete moderní vozy od značky Volkswagen, a to včetně nejnovějších modelů.

Operativní leasing se hodí firmám. Služby však využívají i úspěšní lidé, kteří zkrátka nechtějí mít zbytečné starosti okolo, jež souvisejí s provozem vozidla. U operativního leasingu jen jezdíte a tankujete, takřka všechny zbylé věci jsou zahrnuty do paušálu. Je to snadné a praktické.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

3 × 5 =