Hliníková okna a dveře: Funkčnost a styl v hlavních rolích

Stavíte nový domek, případně se pouštíte do rozsáhlejší rekonstrukce? Pak rozhodně nevynechejte ani výměnu oken. Výplně stavebních otvorů jsou nesmírně důležité. Jednak totiž dokážou vtisknout konkrétnímu objektu tvář a jednak také izolují a přináší do interiéru světlo. Vybrat ty správné proto není vůbec jednoduché. Jakousi klasiku, která přišla po tradičních dřevěných oknech, představují plastové profily. Ještě dokonalejší jsou ovšem ty hliníkové. Nevěříte? Přesvědčíme vás o tom!

Maximální konstrukční pevnost

Potřebujete větší okna, případně okenní tabule, výkladní výplně nebo velké prosklené dveře? Pak jednoznačně vsaďte na hliník. Plast je sice o něco málo levnější, nicméně hliníková okna jsou mnohem pevnější. Jejich konstrukce dokáže unést i opravdu rozsáhlé výplně. Jestliže chcete do vašeho domku atypické rozměry oken či dveří, pak budete muset stejně po hliníkových profilech sáhnout. V plastu taková provedení s největší pravděpodobností nebudete schopni sehnat.

Minimální údržba a maximální výdrž

Zatímco dřevěná okna je zapotřebí opatřit v pravidelných intervalech speciálními nátěry a laky, u hliníkových nic takového nehrozí. Navíc po čase nijak nezajdou, podobně, jako to udělá plast. Ten dokáže v případě bílé barvy zežloutnout nebo u jiných odstínů změnit barvu. Hliníkové dveře a okna se čas od času pouze doporučuje setřít vlhkým hadříkem, aby se odstranila vrstva prachu, jež vzniká na jakémkoli povrchu.

Efektivní tepelná i zvuková izolace

Nejnovější vícekomorové profily u hlinkových oken a dveří se vyznačují kvalitní výplní, jež se podílí na vynikajících tepelně izolačních vlastnostech. Systém těsnění a tepelných mostů se jeví optimální i pro střešní světlíky z hliníku. Stejně tak se můžete spolehnout i na výbornou zvukovou izolaci.

A kde si nechat hliníková okna a dveře vyrobit? Podívejte se na nabídku společnosti Pruniwerk a budete mít jasno!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

one × 4 =