Jak koupit šablonu pro WordPress na Themeforest.net

Nedávno jsem dostal dotaz na to, jak koupit šablonu pro WordPress. Šablon pro WordPress je půl milionu a hodně z nich i zdarma, ale ty kvalitní a ty, které umožňují různé druhy nastavení si prostě musíte zaplatit.

Dotyčný si vybral šablonu na webu Themeforest.net, jelikož mu přišlo (a to má pravdu) že šablony na Monstertemplate jsou předražené. I přesto musím říct, že já tam jednu koupil, ale o tom  tento článek není J

Protože dotyčný neumí příliš anglicky – tedy kromě No a Yes vůbec nic tak si s webem a nákupem na Themeforestu nevěděl moc rady. Tak jsem mu poslal návod, tak byl rád a šablonu si tam koupil, nainstaloval a již úspěšně používá. Napadlo mě, že by to také někoho mohlo zajímat.

Co je Themeforest?

Web specializovaný na prodej šablon pro různé redakční systémy – nás bude zajímat pouze WordPress. Šablony jsou tříděny do kategorií. Kategorie nejsou tak podrobné themeforest_nahled_strankyjako na Monstertemplate na druhou stranu se člověk tak neztrácí a mě osobně se také lépe nakupuje zde. Můžete si vybrat např. kategorii Bussines, magazín a další. Šablon je zde opravdu hodně a důležitý je důraz na výběr dle vašich potřeb. Mimochodem i naše čablona na které máme náš portál je z Themeforestu.

 

Jak vybrat správnou šablonu?

Nejen design je důležitý. Je třeba si ujasnit, co vše chcete využívat a co by měla šablona umět. Například pokud nejste programátor a na WordPressu poběží české stránky bylo by fajn vybrat si šablonu, která umožňuje změnu písma v nastavení šablony. Pokud to mít nebude, museli byste zasahovat do CSS stylů dané šablony.

themeforest_detail_sablonyTaké je dobré popřemýšlet, zda chcete, aby obsahovala šablona slider na úvodní stránce, zda by měla mít editovatelné například rubriky a zda je možné změnit jednoduše i barvy písma, pozadí a podobně. Většina současných šablon má snadné připojení na sociální sítě, ale pokud na nich trváte raději si tuto informaci ověřte.

 

Nejprve registrace

Registrace na Themeforest.net je snadná. Uživatelské jméno, heslo a své celé jméno. Po odeslání registrace ještě dorazí na zadanou emailovou adresu potvrzovací email v něm najdete link, kterým účet definitivně aktivujete.

themeforest_klicove_vlastnosti

themeforest_detail_cenyJak zaplatit?

Můžete platit kartou, paypalem nebo si můžete “dobít kredit” u Themeforest a to v případě, kdy budete kupovat šablon více. Dobitím kreditu totiž získáváte nižší cenu, resp. cenu zobrazenou u šablon. Jestliže budete platit kartou cena se zvýší a to cca o dva dolary. Poslat lze od 20 do 100 dolarů v rozmezí 10 dolarů. Ideálně tedy pokud máte vybranou šablonu do 50 dolarů tak je dobré dobít 50 dolarů přes paypal nebo kartou.

 

Co potom?

Zaplacenou šablonu si poté již z Themeforestu stáhnete včetně podpory a nainstalujete dle přiložených instrukcí

Hotovo 🙂

 

Podpora

Nemůžu hovořit za všechny  autory šablon, to zdaleka ne, ale z vlastní zkušenosti kdykoliv jsem potřeboval nějaké informace či měl dotazy ohledně zakoupené šablony dostal jsem požadované informace do 24 hodin, což kolikrát nedostanete ani u českých firem viz má poptávka na potisk 100 kusů DVD, kterou jsem odesílal 2.1. 2013. Stále čekám na odpověď.

2 thoughts on “Jak koupit šablonu pro WordPress na Themeforest.net”

  1. Ahoj, prosím tě, bude se strhávat poplatek za to, že posílám peníze do zahraničí? Mám FIO.
    Díky M.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

sixteen − 9 =