Jak na efektivní měření hluku

Pohodové pracovní i domácí prostředí bereme většinou jako samozřejmost. Často až do doby, kdy přijdou zdravotní obtíže. Stát za nimi může nadměrný hluk. Mnohé průmyslové provozy jsou jím hodně zatížené a je třeba situaci řešit. To samé platí i o objektech v blízkosti rušných komunikací. Na intenzivní a silné zvuky si člověk časem zvykne, nicméně jeho sluch trpí. I proto se vyplatí moderní měření hluku. Uvažujete-li o takovéto službě, můžete se obrátit na společnost SAI ATIS s.r.o. Právě na její nabídku se zaměříme.

Profesionální měření hluku

Základem portfolia zmiňované firmy je především precizní zpracování akustické studie. Ta prostřednictvím podrobné analýzy odhalí původ a intenzitu nadměrného hluku. Samozřejmě informuje i o tom, do jaké míry zvuky převyšují povolené limity v daném prostředí. Následně po konzultaci s majitelem provozu nebo soukromého objektu budou navržena příslušná opatření na nápravu celé situace.

Eliminace nežádoucích zvuků

Výsledky akustické studie mohou vést k nejrůznějším protihlukovým opatřením. SAI ATIS s.r.o. jich nabízí hned několik, a to individuálně podle místa zatíženého jak nadměrným zvukovým zatížením, tak i vibracemi a ostatními průvodními jevy souvisejícími s hlukem. Instalují se například tlumiče hluku, akustické kryty různých průmyslových zařízení, rezonátorové tlumiče nebo protihlukové stěny a zástěny. Výjimkou nejsou ani tlumiče hluku páry, popřípadě realizace tepelně-akustické izolace.

Kde všude lze měření zvuku využít?

Nejčastěji se měření hluku aplikuje v průmyslových provozech, elektrárnách a jiných firmách. Pracoviště totiž musí splňovat příslušné zákonné normy. Mnohdy o něj mají zájem i jednotlivé obce, kterými vedou frekventované dopravní tepny. Zapomenout nelze ani na rodinné či bytové domy v blízkosti rušných komunikací.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

six + 14 =