Jak na vlastní firmu

Založení s.r.o. je bezesporu velmi obtížný a komplikovaný proces, který vám zabere spoustu času a mnohdy i nervů. Neobejde se bez znalosti příslušné legislativy, daňových zákonů a mnoho dalších předpisů a nařízení. Pro zdárné založení společnosti můžete využít buď prostředníka, nebo se do něj pustit sami. Záleží jen na vás, jaký způsob zvolíte a zda vám bude vyhovovat neustálé obíhání úřadů, nebo raději přijdete k hotovému. V tomto článku se vám budeme snažit přiblížit, jak založit s.r.o. a další k tomu potřebné náležitosti.

Jak založit s.r.o.

Pokud se tedy rozhodnete svěřit založení společnosti do rukou odborné firmy, ušetříte si tak mnoho času, který můžete využít k rozvoji vlastního podnikání, či samotné přípravě k jeho rozjezdu. Většina firem zabývajících se zakládáním společnosti pro své clause-67400_640zákazníky poskytuje několik cenových programů. Základní program nabízí přípravu všech nezbytných dokumentů, které jsou třeba k založení s.r.o. Tyhle dokumenty si klient musí sám podat na příslušných úřadech sám.

Pokud ovšem chcete celý proces zakládání svěřit do rukou zprostředkovatele, není problém. Na základě vaší plné moci je možné i dokumenty doručit na příslušné úřady a po jejich vyřízení je i vyzvednout. Dostanete tak všechny potřebné dokumenty do ruky bez zbytečného zdlouhavého vyřizování.

Změny ve společnostech

Služby zprostředkovatele můžete využít i v případech, kdy už vám vlastní společnost funguje i několik let, ale z nějakého důvodu potřebujete provést nějaké změny. Změny ve společnostech se mohou týkat jejího názvu, opravy osobních údajů společníka, nebo za příplatek i upravení předmětu podnikání, převedení obchodního podílů společníka, snížení nebo zvýšení obchodního mění společnosti. Změnit lze ale také sídlo společnosti. Vše probíhá podobně jako u procesu zakládání s.r.o., jsou připraveny veškeré dokumenty potřebné k provedení změny.

Jak založení společnosti, tak i změny v nich nejsou z legislativního hlediska žádný med. Pokud se tedy dobře neorientujete v zákonech upravujících tuhle problematiku a zároveň si chcete být jisti tím, že jste nikde neudělali chybu, můžete se obrátit na specializovanou společnost, která tyhle kroky zařídí za vás.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

5 × 2 =