Jak na vlastní stránky

Nemusíte být počítačoví experti, abyste si nemohli vytvořit vlastní webové stránky. Téměř každý nynější vlastník internetových stránek začínal publikovat své myšlenky, či nápady na osobních blozích, které však postupem času přestaly vyhovovat majitelovým požadavkům. Ať už systém zobrazoval tolik nechtěné reklamy, nebo majitele omezoval jinými podmínkami, většina těchto nadšenců si postupem času vytvořila vlastní stránky na vlastní doméně. Možná byste si taky přáli mít vlastní stránky, ale momentálně nevíte jak na to. V dnešní době to však není nic složitého, díky různým redakčním systémům může mít vlastní stránky  i člověk, který se v programování a základech html vůbec nevyzná.

Vlastní doména

Pokud máte již ujasněno, čím by se vaše stránky měly zabývat, nezbývá než se vrhnout na jejich založení. Ke vzniku internetových http-63525_640stránek potřebujete vlastní doménu druhého řádu (vasestranky.cz) a hosting, na kterém budou stránky uloženy. Vyhledat domény za dobré ceny je otázkou několika minut, stejně tak jak její zaregistrování. Vše probíhá online přes webové rozhraní v klidu domova. Do několika minut vám přijde mailem vyrozumění o založení domény a jejím zápisu do registru domén. Avšak pozor, vlastníkem domény se stáváte jen na jeden rok, před uplynutím období musíte platnost domény prodloužit, jinak by vám expirovala. Zpravidla však registrátoři před vypršením zaplaceného období majitele upozorní mailem, takže zbývá dostatek času na její prodloužení.

Free hosting? Ne, raději placený

Pokud chcete mít své stránky dostupné a rychle se načítající, zvolte webhosting s rozšířenými službami. Zdá se vám zbytečné zařizovat si placený hosting? Jestliže počítáte se stránkami, na které budete pravidelně přispívat, může v takovém případě free hosting při hosting-13425_640větším zatížení výrazně zpomalit rychlost načítání stránky. Pokud by se jednalo o stránky, na kterých byste nabízeli i nějaké služby, nevrhalo by to na vás to nejlepší světlo. Proto je lepší zvolit placený hosting, který vám garantuje bezmála 100% dostupnost. Stejně jako v případě domény se hosting objednává přes internet a i na dobu jednoho roku. Před jejím uplynutím je třeba hosting prodloužit, jinak přijdete o všechna data, která jste za jeho trvání vytvořili.

Jestliže vás tvorba webových stránek nadchla a postupem času budete stránky používat i k menšímu přivýdělku zjistíte, že když budete mít stránek víc, budou i vaše zisky vyšší. K tomu však potřebujete další domény a k nim stejný počet hostingů. Ale nevěšte hlavu, existuje i neomezený multihosting, na kterém vám může jet neomezený počet domén.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

7 − three =