Jak při výběru kočárku neudělat chybu?

Kočárek je jednou z nejdůležitějších součástí výbavy pro miminko. Během prvního roku života mu slouží jako hlavní „dopravní prostředek“, což je nutné při jeho výběru zvážit. Čekáte přírůstek do rodiny a chystáte se kočárek koupit? Musíte číst dále! Dozvíte se, co vše je třeba při výběru kočárku vzít v potaz.

kocarekJen s hlubokou korbou nebo trojkombinace?

Na trhu jsou klasické kočárky s hlubokou korbou nebo tzv. trojkombinace. Výhodou klasických kočárků je jejich velikost, protože ve většině mají větší korbu, než je tomu u kočárku v trojkombinaci. Ideální délka korby je přes 80 cm, výška mantinelů by měla být větší než 20 cm. Tyto rozměry jsou zárukou, že bude miminko v kočárku v bezpečí a bude chráněno proti větru apod.

Trojkombinace je oblíbená především díky ceně. Za poměrně nízkou sumu totiž získáte hned 3 prvky výbavy – vajíčko, sportovní sedačku a klasickou korbu. Pokud se rozhodnete pro tuto variantu, doporučujeme kočárky Patron.

Zrádná kolečka

Velmi důležitá jsou u kočárku kolečka, protože mají vliv na jeho ovládání. Pokud víte, že s kočárkem budete jezdit v náročnějším terénů (polní a lesní cesty apod.), měl by mít kolečka nafukovací. Zajímavé jsou v tomto ohledu kočárky Camarelo, které mají i nastavitelné odpružení kol.

Pro jízdu ve městě jsou lepší kolečka menší z plastu. Přední kolečka u kočárku by měla být otočná, což vám ulehčí zatáčení a například i najíždění na chodníky apod.

Zvedněte si ho!

Zajímat vás musí váha kočárku. Neměli byste s jeho zvedáním mít potíže. Kočárek by měl jít také snadno složit, aby bylo možné ho rychle naložit do auta apod. Pro tyto vlastnosti jsou oblíbené hlavně kočárky Firkon.

Pokud se budete držet těchto zásad, nemůžete se při výběru kočárku zmýlit!

TIP: Chcete koupit kvalitní kočárek za rozumnou cenu? Podívejte se na nabídku obchodu AAAkočárky.cz. Nabízí zde desítky modelů kočárků ve špičkové kvalitě a v atraktivních designech.