Jak snížit náklady na energie? Poradí E.ON Rádce

Provoz rodinného domu stojí ročně desítky, ba dokonce stovky tisíc korun. Náklady je ale možné postupně snižovat, a to díky instalaci moderních zařízení. O tom, jaké máte možnosti, se nyní dozvíte na internetovém portálu E.ON Rádce.

Praktická encyklopedie

Jedná se o užitečný web, který přináší detailní informace o inovativních prvcích pro rodinné domy, bytové domy, ale i komerční objekty. Jde o jakousi kombinaci online encyklopedie, internetového vyhledávače a poradenských služeb. Funguje zcela zdarma, takže jsou údaje dostupné každému z vás.

Zjistěte, jaké výhody přinese instalace tepelného čerpadla a dalších zařízení

A co se na webu dočtete? Tak například o možnostech a výhodách využití tepelných čerpadel. Jak možná víte, tepelná čerpadla využívají přírodní zdroje k získání energie, jež je pak rozváděna do domácnosti. Zařízení se dá napojit na podlahové vytápění, ale také topení a ohřev užitkové vody. Jde o systém, který dnes stojí několik desítek tisíc korun, záleží na konkrétním typu a velikosti. Ušetřit ale můžete díky dotacím, které poskytuje stát z vlastních zdrojů i z financí Evropské unie. Vzhledem k tomu, že díky tepelnému čerpadlu můžete výrazně snížit energetickou závislost na dodávkách z centrální sítě, investice se jednoznačně doporučuje. Ve střednědobém horizontu se vám navrátí.

Nechybí možnost využít osobního poradenství

Pro úspory energií E.ON Rádce uvádí i mnoho dalších prvků. Řadí se k nim solární ohřev vody a fotovoltaické panely, kondenzační plynové kotle s účinností až 105 %, praktické rady zde najdete také ohledně zateplování domů. V případě, že vám nějaké údaje budou na webu chybět, jsou vám k dispozici osobní poradci, kteří pomohou třeba s analýzou energetické náročnosti domu, případně s podáním žádostí o dotace.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

one + eleven =