Jak tisknout levně? Používejte kompatibilní tonery!

Tiskárnu má doma už většina domácností, jelikož jejich ceny jsou trak nízko, že není problém do nich investovat. Samozřejmě s provozem tiskárny souvisí i další důležitá věc, a to spotřební materiál. Konkrétně tedy náplně do tiskáren. Dnes existují na našem trhu dvě možnosti. A to tiskárny inkoustové a také laserové. Pojďme se společně podívat, jak koupit správnou náplň tak, abychom za náš tisk výrazným způsobem ušetřili.

Originální náplň není vždy dobrou volbou

Výrobce konkrétní tiskárny nás mnohdy bude nutit k tomu, abychom kupovali pouze náplň originální, a to přímo od něho. Tyto však patří mezi to nejdražší, co na trhu existuje. Mnohdy samozřejmě jenom proto, že platíte takzvaně za značku. Lepším řešením jsou naopak náplně alternativní. Pokud budou příkladem tonery, potom se jedná o náplně stejných parametrů, pouze zde logo originálního výrobce chybí. I proto jsou dané možnosti mnohdy nazývány jako tonery neoriginální. Jejich kompatibilita s vaší tiskárnou je však zcela stejná, stejně jako je stejná i kvalita tisku, která je pomocí nich dosažena. A tou hlavní konkurenční výhodou je samozřejmě cena. A to může být nižší i o desítky procent.

S náplní s vyšší kapacitou vytisknete více

Mnohdy mají originální náplně i jeden další velký problém, a to je kapacita. Často obsahují jenom základní množství daného prášku, nebo inkoustu, kupujeme-li cartridge. Oproti tomu kompatibilní náplně mohou být naplněny mnohem více. Díky tomu nabídnou větší množství vytištěných stránek, než originál. V porovnání nákladů na jednu jedinou stránku se opět dostáváme k faktu, že znovu šetříme. Koupit si totiž náplň s větším množstvím náplně se totiž s ohledem na cenu za jednotku také vyplatí více, než se orientovat pouze na varianty menší.

A co dodat na závěr? Že správně zvolená náplň je jenom prvním krokem k úspoře. Roli totiž hraje také cena papíru, stejně jako správné nastavení vaší tiskárny.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

14 − twelve =