Jak vybavit kancelář nebo pracovnu?

Ať už máte kancelář sami pro sebe, nebo ji vybavujete i pro zaměstnance, platí zde stejná pravidla. Pracujete-li v příjemném prostředí, bude se vaše dobrá nálada promítat i do pracovního výkonu a finálního výsledku. Kancelář je místnost, kde strávíte většinu dne, proto by v ní určitě neměla chybět pohodlná židle pro zdravé sezení, prostorné stoly a dostatek světla.

Ne nejlevnější, ale nejlepší

Při výběru vybavení kanceláře byste se určitě neměli dívat jen na cenu. Rozhodně neplatí, že nejlevnější nábytek bude nejlepší volba. Větší investice do kanceláře se vám určitě vyplatí a mnohonásobně vrátí. Určitě nechcete pracovat na rozvrzaném stolu, padajícím na jednu stranu, nebo každý den litovat, že jste si nevybrali pohodlnější židli. Nábytek, který vyberete, by měl být z kvalitního materiálu, trvanlivý a designově ladit s ostatními kusy kancelářského nábytku.

Pracovna

buero_13Pokud pracujete z domu, nebo z domu vedete firmu, jistě oceníte pracovnu. Jak ale zajistit, aby byla chytře a efektivně zařízená?

Stejně jako při výběru výbavy do kanceláře, tak i v pracovně si zajistěte dostatek světla. Nejlepší je pracovnu v domě umístit tam, kde na vás nebude svítit slunce a bude v ní chladněji. To totiž zajistí, že se budete lépe soustředit. Co se týká vybavení, opět zainventujte do bytelného stolu a do křesla splňující normy zdravého sezení. Stůl by měl být široký, aby se na něj vešel počítač, ale vy stále měli ještě dostatek místa např. pro dokumenty, nebo jinou práci, kterou budete vykonávat.

Úložné prostory

Ať už zařizujete kancelář nebo pracovnu, neobejde se bez úložných prostorů. Můžete využít různých pojízdných kontejnerů, polic, odkládacích skříněk nebo stolků. Pokud ale vaše kancelář či pracovna není dostatečně prostorná a volně položené odkládací plochy jsou nepřehledné či zavazí, je nejlepší volba investovat do vestavěné skříně. Vyrábí se na zakázku, tudíž výrobce vám může maximálně vyjít vstříc ve vašich požadavcích. Například místo, které by zůstalo nevyužito, protože by se tam skříň o klasických rozměrech nevešla, se může rázem proměnit v chytře vyřešený úložný prostor.

Místo na odpočinek

V obou případech platí, že jak v kanceláři, tak v pracovně potřebujete místo na odpočinutí. Z práce za monitorem dost často bolí oči i záda a tak je potřeba jim dopřát potřebný oddych. Vyřešit to můžete umístěním pohovky, sedacího pytle nebo jiné pohodlné věci do kouta. Pokud chcete místnost dekorovat, určitě můžete, ale ne nějak přehnaně, aby vás to nerozptylovalo. Ideální jsou například květiny, které nejen, že vás od práce nebudou vyrušovat, ale také vykouzlí útulnější prostor.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

fourteen − thirteen =