Jak vybrat nejlepší rolety nebo žaluzie?

Okna jsou velmi důležitou součástí celého domu. Díky nim je uvnitř dostatečné množství denní světla a máme pocit, že jsme v lehkém kontaktu s okolním světem. Někdy se ale stane, že se chceme izolovat nebo zabránit, aby příliš mnoho slunečních paprsků pronikalo dovnitř. Právě z toho důvodu existují venkovní rolety nebo žaluzie, které pomáhají elegantně vyřešit tento problém. Jak ale vybrat ti správné?

Rolety nebo žaluzie?

podomitkova-roletaPrvní otázku, kterou si položte je to, zda potřebujete rolety nebo spíše žaluzie. Venkovní rolety se instalují z vnější strany okna a rolují se dolů. Při jejich zatažení není možné nastavit intenzitu propouštěného světla. Oproti tomu žaluzie se dají plně odtáhnout pryč a při jejich zatažení je možné nastavit si, kolik světla má procházet dovnitř.

Rozměry

Po vyřešení první otázky přichází na řadu změření oken a zjištění, jak velké žaluzie budete potřebovat. Vyrábí se standardní velikosti, ale ani v případě, že máte atypická okna, není problém s jejich objednáním na míru přesně podle vašich požadavků.

Kde je seženete?

Po změření rozměrů se už můžete začít poohlížet po konkrétních firmách a nabídkách. Protože se jedná o investici, která by měla nějaký čas vydržet, je dobré sázet na kvalitu. Vyberte si osvědčeného výrobce s dlouhou tradicí, jako je například firma Climax, která se již dvacet let zabývá distribucí stínění a kromě prodeje zajišťují i profesionální servis.

Barva a další detaily

Nakonec zbývá doladit takové detaily, jako je barva nebo typ. Vezměte v úvahu barvu fasády vašeho domu a snažte se žaluzie nebo rolety sladit do nejvíce s okolními prvky. Pokud se vám to povede, máte téměř jistotu, že výsledný dojem bude působit velmi esteticky a navíc si užijete i všechny praktické výhody, které tyto stínící prvky představují.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

seventeen − 12 =