Jak vybrat pánské golfové oblečení?

Chystáte se na jaře zrealizovat vaše golfové sny? Hledáte inspiraci a informace o správné golfové etiketě a módě, která by podtrhla a dotvořila vaši image? Pak si přečtěte dnešní článek, ve kterém vám poradíme, jak se správně na golf obléci a jak vybrat kvalitní golfové oblečení.

Čemu se vyhnout

Před tím, než vám dáme tipy na vhodnou golfovou módu, pojďme si ujasnit, co na golfové hřiště určitě nepatří. Golf je hra gentlemanů, proto je nevhodné jak u mužů, tak i u žen, aby ve velké míře odhalovali své tělo a působili vyzývavě.

Pánům je doporučeno vyhýbat se nátělníkům bez rukávů, trikům s větším výstřihem, jeansům, šortkám kratším, než je délka ke kolenům a nevhodné obuvi, do které bychom mohli zařadit pracovní obuv, běžecké boty, kotníkovou obuv s přezkami či aplikacemi a dalším typům bot, které působí výstředně a jsou pro hru nevhodné.

Každá dáma, která hraje golf, pečuje o to, jak během hry vypadá. U dam je nevhodné při hře nosit tílka a topy bez ramínek či s tenkými ramínky a hlubokým dekoltem. Zakázány jsou též minišortky, minisukně a boty na podpatku, ve kterých by se dámám ostatně hrálo velmi špatně. I u dam je nevhodné nosit jeansy.

Pánské golfové oblečení

Mnoho výrobců golfového vybavení má svoji vlastní řadu pánského golfového oblečení. Vyrábí jej však i mnoho značek, které se soustředí čistě na módu. Kvalitní pánské golfové oblečení nabízí světoznámé značky jako Hugo Boss, Adidas, Tommy Hilfiger, Under Armour, Gant nebo Calvin Klein. Pánská golfová trička mají stylový límeček, který ke golfu prostě patří a působí elegantně. Na tričko si můžete obléci golfový svetr, které se vyrábí z velmi kvalitních materiálů, či sportovní, avšak elegantní golfovou mikinu. Pánské golfové oblečení zahrnuje veškerý sortiment. Nabízí například i golfové bundy, ve kterých se budete moci dobře pohybovat, vybrat si můžete také speciální funkční prádlo, které zahřeje v chladnějších dnech.

Pánské golfové boty

Speciální kategorií jsou pánské golfové boty, které se zaručují odolností a pevností, ale i stylovým designem a chůzí jako na obláčku. Golfové boty musí být kvalitní, jelikož v nich nachodíte mnoho kilometrů. Musí také být vyrobeny z kvalitních materiálů, ve kterých se vám noha nepřehřívá či nemrzne. Golfové boty jsou dobře přizpůsobivé kroku a nikde netlačí ani netáhnou.

Golfové doplňky

Aby byl váš outfit co nejdokonalejší, a vy jste byli vybaveni po všech stránkách, můžete si pořídit i golfové módní doplňky. Mezi ně se řadí například golfové hodinky s GPS, golfové sluneční brýle, čepice, rukavice, pásky či golfové ponožky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

five × four =