Jak vytápět efektivně? Pomůže tepelné čerpadlo Samsung

Především zimní období, tedy takzvaná topná sezona je pro mnoho lidí dobou, kdy musí sáhnout hlouběji do kapsy. A to proto, že náklady na provoz jejich domu výrazně vzrostou, vlivem nutnosti vytápět. I proto je dobrou volbou hledat stále lepší a efektivní možnosti, mezi které se zcela určitě řadí tepelné čerpadlo SAMSUNG EHS SPLIT. Pojďme se podívat, proč je skutečně správnou volbou a kolik konkrétně nám dokáže ušetřit. Abychom byly konkrétní hned od počátku, návratnost investice je pouhých 6 let a poté už jenom rok od roku šetříme, a to i několik tisíc korun.

Zaměřme se na reálné výsledky

Je jasné, že různé produktové katalogy a jejich čísla se od těch reálných mohou lišit. I proto jsme se podívali na zoubek čerpadlu SAMSUNG EHS SPLIT, které slouží jako referenční a je nainstalováno ve skutečném dvoupatrovém domě o užitné ploše 205 metrů čtverečných. Po celý rok je nastavena teplota na 23 stupňů Celsia a voda je ohřívána na 40 – 50 stupňů. To jsou teploty, které dnes využívá většina domácností. V tomto režimu tepelné čerpadlo spotřebovalo za 11 měsíců energii v celkové hodnotě lehce přesahujících 15 500 korun českých. Oproti variantě elektro kotle ve stejném domě je to úspora hned poloviční. A to v rámci skutečně reálných čísel.

Jak tepelné čerpadlo funguje?

Důvodem takto nízké spotřeby je samozřejmě princip, na kterém funguje. Sice ke svému provozu potřebuje elektrickou energii, ale oproti jiným možnostem jenom zlomek, jelikož tu zbývající dokáže brát z okolního prostředí – a ta je samozřejmě zcela zdarma. Jistotou je i fakt, že čerpadlo funguje zcela automaticky, pouze stačí nastavit požadovaný rozsah teplot, a to pro udržení příjemného klimatu v interiéru.

Instalace není složitá

Dalším pozitivem je i snadná instalace, která byla také ověřena v reálných podmínkách. Výměna za klasický elektrokotel totiž proběhla v rámci pouhých dvou dnů, a to bez nutnosti výrazných zásahů do topného systému. I to je důvod, proč čerpadlo SAMSUNG EHS SPLIT využít.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

3 × one =