Jaký je rozdíl mezi ergonomickou židlí a kancelářskou židlí?

Každá kancelář, ať už je to ta domácí nebo klasická firemní, by měla být vybavena kvalitním nábytkem a vybavením. Do této skupiny se řadí i kancelářské židle, které by měly mít několik vlastností. Přece jen právě kancelářské židle se podílí na tom, jestli nás budou nebo nebudou bolet záda nebo jestli budeme mít nebo nebudeme mít křečové žíly na nohou. Předcházejte těmto zdravotním problémům díky vhodné kancelářské židli. Možná jste však při hledání ideální kancelářské židle narazili na takzvanou ergonomickou židli. Prozraďme si, jaký je mezi klasickou kancelářskou židlí a ergonomickou židlí rozdíl.

Rozdíl tkví v možnostech nastavení

Hlavním rozdílem jsou možnosti nastavení jednotlivých křesel. Zatímco klasické židle kancelářské mají nastavitelnou výšku, ergonomické židle mají navíc i nastavitelnou výšku opěradla, nastavitelnou bederní opěrku, hloubku sezení nebo výšku područních opěrek. Klasická kancelářská židle je skvělou volbou ve chvíli, kdy víte, že na židli nebudete trávit více jak čtyři hodiny denně. Ergonomické se hodí ve chvíli, kdy víte, že vám bude sloužit denně minimálně k osmihodinové práci.

Rozdíl tkví i v opěráku

Další rozdíl bychom našli v opěráku. Zatímco klasické kancelářské židle mají opěrák zakloněný, ergonomická křesla mají opěrák mírně předkloněný (směrem k pracovnímu stolu, abychom si rozuměli). Když se budete rozhodovat dle této vlastnosti, opět si uvědomte, na co židli potřebujete. Správně by se mělo sedět v mírném předklonu, tudíž ergonomická židle je vhodnější, ale pokud budete na židli trávit pár hodin denně, ani mírný záklon nebude na škodu.

Ať už se rozhodnete pro ergonomickou nebo kancelářskou židli, myslete na to, že židle musí mít alespoň možnost změny její výšky. Dbejte také na materiál, ideální je takzvaná PUR pěna či podobné materiály. Příliš měkké materiály vás mohou nutit ke skluzu z židle, na kožené židli se zase budete nadmíru potit.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

2 × five =