Jaký vybrat nábytek do nové domácnosti?

Chystáte se rekonstruovat byt, případně se stěhujete do nové domácnosti? Pak je vždy lepší zbavit se starého, vysloužilého nábytku a raději si pořídit nové, moderní kousky. Byt či dům výrazně omladí. Jde sice o nemalou investici, je ale dobré si uvědomit, že při dobré volbě vám takovýto nábytek vydrží celou generaci.

Základní vybavení pro ložnici

Důležitým místem každé domácnosti je bezesporu ložnice, kde trávíte v průměru třetinu dne. Musí tudíž být maximálně komfortní. Zároveň ale pro tuto místnost platí, že má hlavně plnit svoji funkci. Proto zde nejpodstatnější roli hraje postel. Při volbě postele dbejte hlavně na rozměry, aby byla minimálně o 20 cm delší, nežli je výška vaší postavy, potažmo postavy partnera. Pokud jde o šířku, pro každou osobu počítejte alespoň se 70 cm.

S dalším nábytkem do ložnice už to nemusíte přehánět. Hodí se noční stolky, případně komody a skříň pro uskladnění lůžkovin, spodního prádla a dalších věcí.

Co do kuchyně?

Pakliže rádi vaříte, jistě se při zařizování bytu soustředíte na prostor kuchyně. Zde hraje prim hlavně kuchyňská linka. Existuje řada modelů linek. Co se týče tvaru, je vhodné zvolit takový, který akceptuje celkové parametry místnosti. V malém bytě je tudíž vhodná kupříkladu rovná linka podél jedné ze stěn, případně linka do tvaru písmene L. Ve velkých kuchyních je možné zvolit prostornější linky ve tvaru písmene U, které umožní získat značný pracovní prostor.

V kuchyni dále nezapomeňte na skříně k ukládání potřeb pro vaření a stolování. Je-li místnost dostatečně velká, dá se do ní přímo vměstnat i jídelní stůl. Jeho velikost by měla odpovídat alespoň počtu stálých členů rodiny, ideálně pak počítejte s nějakým místem navíc pro hosty.

Dětský pokoj

V případě pokoje pro vaše malé ratolesti je praktické, pokud dětský nábytek vybíráte spolu s dětmi, jsou-li alespoň trochu odrostlé. V zásadě platí, že u dětského pokojíku je dobré se kromě postele (zde platí stejná pravidla jako pro klasickou postel do ložnice) zaměřit na pracovní stůl a odkládací prostory, tedy skříně a komody. Jejich velikost přizpůsobte tak, aby byly pro děti dostupné bez jakékoliv námahy.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

six − three =