Je práce z domova skutečně pro každého?

Představa práce z domova vyvolává u většiny lidí kladné pocity. Nemuset každé ráno brzy vstávat a spěchat spolu s ostatními do zaměstnání, kde vás přivítá naštvaný obličej nadřízeného, to už přece stojí za to. Někomu se možná líbí možnost být svým pánem času. Ne pro každého je ale home office to pravé.

Především práce na PC lze vykonávat z domu

Pokud si přejete pracovat z domova na plný úvazek, nejprve zvažte, zda máte vůbec předpoklady k profesi, kterou lze z domova vykonávat. Jestliže disponujete alespoň základní znalostí PC problematiky a obecně známé počítačové programy vám nejsou cizí, pak tu určitě možnost je. Můžete se například věnovat podnikání z domova v oblasti multilevel marketingu, ale i v tomto případě přemýšlejte, jestli máte v obrovské konkurenci šanci na úspěch. Vydělat si můžete psaním článků na různé webové stránky. Za zkoušku jistě stojí i kariéra grafika, případně IT správce. Ke všem těmto profesím ale potřebujete mít určité znalosti a zkušenosti.

Existuje manuální práce z domova?

Velmi často narazíte na inzeráty nabízející možnost manuální práce z domova. Čtete o montáži propisek, případně plnění obálek reklamními letáky. Zbystřete pozornost vždy, když po vás váš potencionální zaměstnavatel požaduje jakýsi vstupní poplatek za poskytnutí materiálu ke kompletaci nebo jen za podání bližších informací o práci. Nikdy peníze neposílejte. Uvědomte si, že hledáte zaměstnání proto, abyste peníze vydělávali, ne je vydávali. Je to podvod. A když už narazíte na skutečnou manuální práci z domova, pak si spočítejte, jestli si lze tímto způsobem opravdu vydělat. Praxe je totiž často taková, že bysty museli odvést obrovské množství práce, abyste splnili normu a přišli si tak ke slušným penězům. A to už hlavní výhoda domácí práce, totiž být pánem svého času, ztrácí na významu.

Tak trochu pro samotáře

I když při práci z domova občas komunikujete s jinými lidmi prostřednictvím telefonů nebo třeba internetu, stále jste tak trochu sami. Někdy za celý den nevytáhnete paty z domu. Jsou skupiny lidí, kteří právě tuhle skutečnost oceňují. Jde hlavně o seniory a maminky na rodičovské dovolené. Vám ostatním to ale nemusí být dlouhodobě milé.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

2 × one =