K čemu se dají použít řezací nástroje?

V případě, že se pohybujete v oboru obrábění a zpracování konstrukčních materiálů, neobejdete se bez řezných nástrojů. Ty zajišťují nejvyšší jakost obrobeného povrchu. Jejich použití se dělí dle použitého materiálu, jenž bude obráběn.

Čepel nesmí chybět v žádné dílně

I v té nejmenší brašně na nářadí určitě naleznete nůž s odlamovací čepelí. Jedná se o nepostradatelnou pomůcku, která provádí přesné řezy. Pokud jste zaznamenali počáteční opotřebení čepele v podobě otřepených okrajů, je na čase vyměnit ji za novou. Jelikož se jedná o náhradní čepel, nemusí se vyměňovat celý nástroj. Nabídka těchto praktických pomůcek je opravdu široká. Na trhu jsou k dostání kruhové, trapézové, hákové, dlátové či rotační čepele. Jejich využití nalezneme jak při ručním zpracování, tak v průmyslové výrobě.

Čím upravíte hrany?

Lámete si hlavu, jak začistit hrany na obráběném plastovém, hliníkovém nebo měděném výrobku? Řešením jsou škrabáky, začišťovací a odjehlovací nástroje. K dostání jsou varianty samostatných škrabáků nebo v kombinaci s ergonomicky tvarovaným držákem. Manipulace s nimi je snadná, přesná a bezpečná. Součástí pracovní pomůcky je též teleskopický držák, jenž slouží k fixaci všech potřebných nástavců.

Jak se vede precizní řez?

Čím jiným provedete perfektní řez než skalpelem? Tento nůž s velmi tenkým ostřím nemá problém s řezáním nejrůznějších materiálů. Skalpel, jenž bez potíží prořízne papír, karton i plast, je velmi oblíbenou pracovní pomůckou díky jeho jednoduchému ovládání a propracovaným detailům. Držáky mohou být ze dřeva, plastu a kovu. Další vychytávkou je protiskluzová úprava či zpracování pro leváky. Podle vašich požadavků si můžete zvolit skalpely jednorázové nebo s výměnnou hlavou. Druhá varianta významně prodlužuje životnost celého nástroje.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nine − one =