Kampak letos na dovolenou?

Vánoční svátky máme (ne)úspěšně za sebou a vkročili jsme do dalšího nového roku. Otázkou je, zda se v něm máme na co těšit. Spousta lidí namítne, že po další vlně zdražování se může akorát tak těšit na další výplatu, ale ono to nebude ve většině případů zas tak žhavé. Stále více lidí si tvoří finanční rezervu za účelem rodinné dovolené. Je to další věc, na kterou se člověk může těšit.

Francie
Francie Portes du Soleil

Málo kdo si ale může dovolit dvě dovolené v jednom roce. Rozhodnutí mezi zimní nebo letní dovolenou bývá často neřešitelným rébusem, zvlášť když každý partner má jiné představy. Nezbývá tak, než zvolit přijatelný kompromis. Místo komfortní lyžovačky někde v Alpách zvolit menší středisko v tuzemských kopcích a rozšoupnout se až v létě u moře. Ikdyž, kdo by si nechtěl zalyžovat v cirkusu na francouzsko-švýcarském pomezí. Portes du Soleil obdrželo pro letošní rok prestižní ocenění od německého skiatlasu ADAC a nabízí až 650 km sjezdovek. No není to nádhera? Sice na kompletní proježdění by nestačil snad ani týden, ale je to luxus mezi zimními dovolenými. Ti skromnější nepohrdnou, jak už jsem psal výše, klasickou českou lyžovačkou v přeplněných českých ski areálech. Ale proč ne, největší návštěvnost bývá stejně o víkendech, tak proč nevyužít relativní „prázdnotu“ v týdnu.

Letošní zima zatím neukázala svou sílu a většina tuzemských středisek spoléhá jen na technický sníh. Osobně mám pocit, že s tím přírodním sněhem je to rok od roku horší. Proto je snad už na čase se poohlédnout i po nějakých těch letních radovánkách. Cestovní kanceláře nenabízejí už jen last minute zájezdy, zajímavé slevy lze dosáhnout i včasným objednáním a zaplacením, většinou do konce ledna. V kombinaci s termínem před nebo po sezóně se můžeme leckdy dobrat k zajímavé ceně. Pokud však máte děti školou povinné, nezbyde než zvolit prázdninový termín.

Chorvatsko
Hitem letošního léta opět bude zcela jistě neokoukané Chorvatsko. Na rozdíl od našich německých sousedů, kteří tráví dovolenou nejčastěji na Pyrenejském poloostrově, konkrétně ve Španělsku, zůstávají Češi věrni právě tomuto balkánskému státu. Proč tomu tak je není třeba vysvětlovat. Ale i tak přibývá rodin, které volí exotické destinace. Karibik je ráj a kdo z nás by se aspoň chvíli nechtěl cítit jako v ráji?

Graf ceny produktu E-Liquid LIQUA – 30ml / 12mg AMERICKÝ TABÁK poskytuje server Heureka.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

7 + thirteen =