Kde se bere dopravní značení v Praze?

O tom, zda je dopravní značení v daném úseku vyhovující, se diskutuje často. Skutečně jsou místa, kde je značek až příliš, naopak někde nám chybí. Kdo má ovšem jejich umisťování v kompetenci, na koho se obrátit, pokud vám nějaká značka přijde opravdu nesmyslná?

Záleží na tom, o jakou komunikaci jde. Například:

Dálnice patří pod správu ministerstva dopravy a ministerstva vnitra.

O silnice I. třídy se stará příslušný krajský úřad.

Silnice II. a III. třídy má na starost příslušný obecní úřad.

Veřejně přístupná účelová komunikace je pod správou vlastníka, ten ovšem potřebuje souhlas obecního úřadu.

Na veřejně nepřístupnou účelovou komunikaci si může vlastní umisťovat značky, jak se mu zlíbí.

dopravní značení v Praze se tedy stará radnice konkrétní části města.

Značky mohou rozmisťovat soukromé firmy

Rozmístění značek je tedy ve většině případů (s výjimkou účelových komunikací v soukromém vlastnictví) záležitostí státních orgánů. Samotnou realizaci už ovšem provádí soukromé firmy. Jednou z nich je Top znak.

Top znak prodává dopravní značení a příslušenství k němu, ale také ho instaluje. V případech vodorovného dopravního značení bychom měli říct spíš aplikuje. Zpracovává rovněž projekty DIO (dopravně inženýrského opatření), které jsou potřeba pro práce na komunikaci.

Dopravní značky nakoupíte v e-shopu

Získat dopravní značky není až tak složité. Jestliže si chcete umístit značku na svůj pozemek, díky firmě Top znak ji nakoupíte naprosto jednoduše přes internet. Ceny jsou různé, u menších značek se pohybují kolem tisícovky. Pokud značku sháníte pouze dočasně, například kvůli probíhajícím pracím na komunikaci, lepší než koupě bude nejspíš pronájem dopravního značení. Nechte si zpracovat cenovou nabídku a zjistěte, jestli pro vás bude výhodnější koupě či pronájem. Firmu Top znak můžete kontaktovat jednoduše přes jejich webové stránky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

eleven − seven =