Kvalitní čaje Ahmad Tea London

Když čaj, tak Ahmad Tea

Jsem milovníkem čajů. Pamatuji si, že za minulého režimu nebylo příliš mnoho čajů na výběr a když byl výjimečně Pigi čaj skákal jsem radostí. Po revoluci se naštěstí vše změnilo a tuzemský trh zaplavily značky pro našince neznámé. Začínal jsem s čaji od Pickwicku. Myslel jsem si, jaká je to kvalita a byl jsem unešený. Avšak jen do té doby než jsem ochutnal ostatní značky čajů a již několik let jsem zůstal u jediné značky. Je jí Ahmad Tea London.

Černé i zelené čaje

Pro zrovna Ahmad? Sám nevím, možná kvůli své chuti a také různým druhům, které nabízí. Jen z černých čajů jsou na výběr čaje English Breakfast, English Tea No.1, dále můj velmi Kvalitní čaje Ahmad Tea Londonoblíbený Earl Grey a také velmi jemný a řekl bych úžasně lahodný Cejlon. Ahmad Tea ale nabízí také černé ochucené čaje. Nejvíce jsem si oblíbil Ahmad Tea – výběr černých čajů s příchutí. V balení je 5 pečlivě balených porcí  černého čaje v příchutí zeleného jablka – když si přidáte trochu citronu je opravdu kyselé a chutná skvěle, dále příchuť jahod – po zalití voní už z dálky – velmi příjemná vůně, dále osvěžující citron s limetkou a poslední passion fruit, což je směs exotického ovoce.

Všechny jsou přitom naprosto skvělé. Samozřejmě kromě černých čajů má Ahmad Tea London také v nabídce čaje zelené a to s různými příchutěmi. například jahoda a kiwi, nebo Malina a granátové jablko. Zelených čajů, které jsou zdravější než ty černé však nevypiju tolik a proto o nich také nemohu tak vášnivě psát a popisovat jejich chutě a harmonické tóny, což bych mohl činit u těch černých. Když si uvaříte Ahmad Tea Earl Grey, je to skutečná poezie. Má pronikavou vůni a silnou, ale ne trpkou chuť.  Mnoho lidé pije čaje bez jakékoliv příchutě, já osobně dávám přednost cukru a kapce citronu, což by někdo považoval za barbarství, ale říká se, že každý by měl pít čaj tak, jak mu chutná nejvíce.

Ahmad Tea jako dárek

Protože jsou tyto anglické čaje, které se vyrábějí z kvalitních odrůd  velmi žádané jsou ideální jako dárek pro milovníky čajů. Na to výrobce myslel a tak můžete koupit různá dárková balení s různými typy čajů a také s odlišným počtem kusů v balení. Nejvíce se mi však líbí balení v dřevěné kazetě s 90 kusy 9 druhů čajů. Navíc je kazeta bez povrchových úprav, což dodává dřevu ještě více na přirozenosti. Koupit ale samozřejmě lze i menší balení v klasické papírové krabičce, které potěší jistě také.

Kvalitní čaje Ahmad Tea LondonZmrzlina nebo osvěžující nápoj

Dnešním dnem začínají prázdniny a ty jsou plné teplých dnů i léta, které k nám dorazilo možná spíše předčasně a teď někde vyčkává. V teplých dnech možná dostanete chuť na zmrzlinu. Zapomeňte na klasickou kupovanou a vytvořte si domácí z čaje Ahmad Tea. Osvěžit vás může skvělý Jahodový nanuk s mátou a zeleným čajem. Pokud dáváte raději přednost smetanovým zmrzlinám zcela jistě oceníte Earl Grey smetanový nanuk s pistáciemi a kardamonem. V parných dnech vás ale také může osvěžit pití. Doporučuji podívat se na přípravu nápoje, což je v podstatě ledový čaj Ahmad tea Jasmine Ice Romace, který tvoří zelený čaj Ahmad Tea Jasmine Romace a bezinkový sirup s citronovou šťávou.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

15 + four =