Klimatizace do bytů i výrobních prostor

Klimatizace již není luxusem, ale naopak je to takřka běžné vybavení domácností, kanceláří, průmyslových hal a samozřejmě také chladírenských a mrazírenských objektů. Klimatizace se používají všude tam, kde v letních měsících dochází k přehřívání, což jsou i administrativní budovy, školní zařízení apod.

V dřívějších dobách se klimatizace používaly hlavně na chlazení prostor, dnes však mají širší uplatnění kromě samotného chlazení např. ohřev, filtrace k pohlcování prachu, ionizace, zvlhčování, odvlhčování apod. Součástí dodávky klimatizací je samozřejmě záruční a pozáruční servis, pravidelné prohlídky apod.

Klimatizace Split

Pro domovní nebo bytové prostory se nejčastěji využívá Split klimatizace, která slouží k ochlazování zejména jedné místnosti. Tento typ klimatizace má dvě části a to vnitřní a venkovní jednotku. Vnitřní jednotka je umístěna uvnitř budovy a skládá se z ventilátoru, chladiče a filtru vzduchu. Venkovní jednotka se umisťuje na střechu nebo fasádu budovy, aby byla v maximální blízkosti vnitřní jednotky. Venkovní jednotka je složena z kompresoru, ventilátoru a kondenzátoru. Obě jednotky spojuje potrubí pro přívod a odvod chlazení a elektrické kabely, které slouží k propojení napájení a ovládání klimatizace.

Multisplit klimatizace

Multisplit klimatizace má celkově tři jednotky, jednu venkovní a dvě popř. i více vnitřní jednotky. Tyto jednotky jsou propojeny potrubím pro přívod a odvod chlazení a elektrickými kabely, které slouží k napájení a ovládání. Tento typ klimatizace se používá v obytných prostorech, kde je potřeba mít kvalitní, efektivní a flexibilní klimatizaci.

VRV klimatizace

VRV klimatizace se využívají zejména k chlazení velkých prostor, jako jsou průmyslové a výrobní haly apod. Výhodou toto typu jsou dlouhé potrubní trasy a také velké převýšení, kdy je možnost napojení až 16 vnitřních jednotek.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

6 + 5 =