Konečně pevné prádelní šňůry

Ať už použijete jakou chcete aviváž, prádlo stejně vždycky nejlépe voní, když ho necháte vyfoukat na čerstvém vzduchu. Tu čerstvou vůni nic nenahradí, a tak pokud nemáte venkovní sušák na zahradě, měl by vám manžel natáhnout šňůry aspoň na balkoně. Kromě jiného si u věšení prádla taky zacvičíte, takže je to pro vaše zdraví daleko prospěšnější než sušička.

pradelni-snuryNelehkým úkolem je však výběr dobré prádelní šňůry. Kdo s nimi má zkušenosti, jistě už zažil, že šňůra praskla. A bohužel se tak vždy stává, když je plně navěšená.

Až prádlo uschne, váží asi třetinu toho, co mělo v době, kdy jste jej vytáhla z pračky. Proto netrvá dlouho a většina šňůr se prohne dolů. Některé to jednoho dne nevydrží a prasknou. Dost záleží na materiálu.

Vyhněte se plastům

Hodně často se setkáváme s plastovými šňůrami na prádlo. Mají sice výhodu v tom, že se dají snadno utřít, ale to je asi tak všechno. Pod plastovým obalem se skrývá docela pevný drát, nicméně plast často popraská, pod vlivem počasí začne šňůra plesnivět. Plastové šňůry navíc bývají dost tenké, a tak na nich špatně drží kolíky.

Druhou synteticky vyráběnou možností jsou nylonové šňůry, jejichž nevýhoda spočívá v tom, že kloužou. Prádlo na nich pořádně nedrží.

Řešení?

Dnešní civilizace čím dál víc obrací k tradičním přírodním způsobům a stejně je tomu se šňůrami. Stále častěji uvidíte staré dobré pletené šňůry na prádlo. Klasické české pevné šňůry vyrábí společnost Delana distribuující po celé ČR. Při výrobě používají speciální technologie zvyšující nosnost, odolnost proti mechanickému opotřebení i povětrnostním a slunečním vlivům. Právě ta plastovým šňůrám chybí.

Úplně nejoblíbenější však zůstávají bavlněné šňůry na prádlo. Cena není nijak drastická, prodávají se v balení po 15, 20, 30 a 40 m za řádově desetikoruny. Šňůry jsou opravdu malou investicí, přemýšlet o nich začnete až tehdy, když se strhají. Vzpomeňte si, až se vám to stane, že lepší než plastová šňůra z Číny je kvalitní výrobek od české firmy Delana.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

3 × 3 =