Kreativní nápady na vánoční osvětlení

Světelné řetězy představují jednoduchý způsob, jak vykouzlit vánoční atmosféru. Světla není v zimě nikdy dost, a tak je to jeden z nejlepších dekorativních prvků. Využít se dá v interiéru i na zahradě. Pojďme se na to podívat.

Vánoce bez světýlek, svíček, petrolejek a svítících dekorací bychom si určitě nedokázali představit. Vybavujete si tu kouzelnou atmosféru, když se procházíte po bíle zasněženém městě a ve všech oknech vidíte zářící světýlka řetězů a vánočních stromečků? Přece se letos o něco takového neochudíte! Vánoce už se začínají blížit, a tak by bylo dobré zvážit, jak ozdobíte svůj dům a jaké prostředky k tomu budete potřebovat nakoupit.

Tipy na vánoční výzdobu venku

vanocni-osvetleniMáte-li rodinný dům, můžete světýlka pověsit třeba kolem oken, na střechu, k bráně, okolo příjezdové cesty, na dveře, na keře a stromy, omotat kolem sloupků. Pečlivě si to rozmyslete a změřte si, jak dlouhý světelný řetěz budete potřebovat. Žárovková světýlka budou sice o něco levnější, ale LED vánoční osvětlení vydrží déle a využije o 90 % méně energie. Dejte si pozor na to, abyste nepomíchali venkovní a vnitřní osvětlení.

Připravte si pracovní rukavice, různé háky, lepidla, provázky, drát, žebřík a prodlužovací kabely. Sežeňte si pomocníka a pusťte se do toho ve dne, kdy je nejvíce světla. Věšet budete až v prosinci, ale nenechávejte to na poslední chvíli.

Světelná vánoční výzdoba bytu

Jestliže bydlíte v bytě, nic vám nebrání vytvořit si světelnou podívanou doma. Vánoční osvětlení se dá nainstalovat kolem postele, oken, na vánočním stromečku, na zábradlí schodiště, na garnýže atd. Opět nakupte potřebnou délku řetězů, nachystejte si lepicí pásku, provázky a jiný připevňovací materiál a pusťte se do práce. Tedy ne teď – samozřejmě až před Vánoci.

V interiéru nezapomeňte ani na další typickou vánoční výzdobu. Narovnejte všude svíčky, sošky andělíčků, připravte adventní věnec, prostřete vánoční ubrus a na jídelní stůl postavte svícen. Tohle všechno byste měli zvládnout před začátkem adventu. Podívejte se už teď, co vám nabídne vánoční výzdoba inspirace, abyste věděli, co nakoupit. Barvami letošního roku byly vyhlášeny Rose Quartz (jemná růžové) a Serenity (bledě modrá). Je možné, že se z nich stanou i trendy barvy Vánoc. Krok vedle ale určitě neuděláte s klasikou – červená, fialová, zlatá, stříbrná.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

one × one =