Kuna může poškodit vaše auto. Poradíme, jak ji odpudit

Kuny s oblibou zalézají do automobilů, kde mohou napáchat nepříjemné škody, jako například vykousat díry či úplně překousat důležité kabely a ohrozit stav vozidla a potenciálně i váš život. Podívejte se, jak odradit kunu od toho, aby se pohybovala ve vašem autě a dělala si z něj útulné bydlení.

Zapuďte kunu zpátky do lesa

Přirozeného prostředí pro kuny bohužel ubývá, takže jim nezbývá nic jiného, než se vyskytovat v blízkosti našich obydlí a garáží. I tak jim ale můžeme lehce upravit teritorium díky použití speciálních přípravků. Problém, jak se zbavit kuny, se často řeší speciálním pachovým postřikem. Jde o směs pachů, které kunu odpuzují, a její instinkt jí bude radit, aby se v daném místě příliš nevyskytovala. Kuna auto tímto způsobem nechá a půjde si hledat jinou skrýš, kde si vytvoří své skromné bydlení.

Nemají rády kočky

Další radou, která se často doporučuje, jsou kočičí chlupy. Kuny se totiž nemají rády s kočkami, takže pokud máte doma kočku, pravděpodobně vás problém s kunou netrápí. I v těchto případech ale může dojít k tomu, že se kuna schovává do vašeho auta a garáže možná právě i s cílem vyhnout se kočce. Aplikací přípravků ji tedy úplně přesvědčíte o tom, že zdržovat se v blízkosti vašeho majetku není dobrý nápad.

Pachová ochrana

Ochrana pomocí pachového přípravku funguje přibližně po dobu 4 týdnů. Pokud hodně prší, může se účinek snížit rychleji a je potřeba znovu provést aplikaci. Sprej není vhodné stříkat přímo do motorového prostoru vozidla, ale stačit může jeho aplikace na okrajové části vozu případně uvnitř garáže. Na podobném principu fungují i prachové odpuzovače hlodavců či krtků. Jde o šetrný způsob, jak zvířatům sdělit, že se nachází na nevhodném území a měla by se přesunout. Pach je pouze odradí, ale nijak jim neublíží ani je nepoškodí.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

eighteen − seventeen =