Repasovaný notebook

Kupujeme repasovaný notebook

Každá věc má bohužel svoji životnost a ne jinak tomu je i u výpočetní techniky. Můj stařičký notebook Acer dosloužil, měl jsem ho více jak 10 let. Některá písmenka na klávesnici reagovala až na několikátý pokus, jiná byla zcela vylouplá a výkon už taky nebyl na odpovídající úrovni. Nechtělo se mi však dávat moc peněz za zcela nový notebook, tak jsem se začal poohlížet po repasovaných noteboocích. Netušil jsem, že výběr je stejně široký, jako u nových ntb.

Rozhodoval poměr ceny a výkonu

Neměl jsem dopředu vybranou žádnou značku, vždy vybírám podle toho, co mi padne do oka. Navíc nemám ani nijak zvlášť náročné požadavky, počítač používám především k psaní článků a obsluhu našeho e-shopu. Žádné hraní her, nebo práce s grafickými programy. Na druhé straně jsem ale nehledal ten nejlevnější, zkrátka zlatou střední cestu. Nabídka levných notebooků je velmi široká a porovnávání parametrů zabere nějaký ten čas.

Na různých diskuzích si lidé pochvalovali notebooky HP, tak jsem se zaměřil právě na tuhle značku. Od HP mám i tiskárnu, tak aspoň budu ladit. Po usilovném vybírání, jsem člověk nerozhodný, jsem si vybral a nyní na něm právě píši tento článek. Pokud vás to zajímá, je to model HP EliteBook 8530. Dodavatel uváděl novou baterii a brašnu, takže naprostá spokojenost. Notebook šlape jako hodinky, nemůžu si ale zvyknout na tu 100% funkčnost. Přece jen jsem byl zvyklý na určité nepohodlí s prací na mém stařičkém ntb, tohle to je ale jiná káva.

Nyní řeším jiný problém a to adaptér do auta. Jelikož často cestuju, autoadaptér by přišel vhod. Ale to už je maličkost, kterou lze vyřešit během jediného dne. Nyní si užívám práce na svém novém stroji a věřím, že mi vydrží dalších 10 let jako ten můj předešlý.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

15 − two =